Temat e dobishme
INDUSTRY

Janar 07, 2021

A do të ketë gjasa rimëkëmbja e shitjeve globale të telefonave celularë në 2021? Pajisjet 5G duhet të jenë kryesore
Viti i përgjithshëm 2020 u vlerësua të dëshmonte një rënie me një shifër të shitjeve globale të telefonave celular. Sidoqoftë, shitjet parashikohet të kthehen në rritje në 2021. Lexo më shumë...
TIPS

Dhjetor 24, 2020

A është një karikues i baterisë së nxehtë normale dhe a mund të dëmtojë baterinë e telefonit
Kur karikoni baterinë e telefonit, duket se të gjithë karikuesit e baterisë janë të aftë të nxehen. A është kjo normale? A mund ta dëmtojnë baterinë e telefonit karikuesit e nxehtë? Kontrolloni për të mësuar. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Dhjetor 21, 2020

A do të shpëtojë Apple kabllon e karikuesit në kutitë e iPhone
Pas heqjes së karikuesit të prizës nga iPhone 12, Apple mund të mendojë duke përjashtuar kabllon e karikuesit nga kutitë e ardhshme të iPhone. Klikoni në postim për të ditur më shumë. Lexo më shumë...
SI TË

Dhjetor 15, 2020

Si të kryeni një provë kufjesh dhe mikrofoni në PC tuaj Windows
Testshtë i nevojshëm një provë kufjesh që mund të sigurojë që kufjet dhe mikrofoni të funksionojnë siç duhet në PC tuaj përpara një bisede audio. Klikoni për të mësuar se si të provoni. Lexo më shumë...
SI TË

Dhjetor 10, 2020

Si t’i ndaloj reklamat në telefonin Android: 5 mënyra për t’u zgjidhur
Reklamat në dritë që fluturojnë rreth ekranit të telefonit tuaj mund të jenë shumë të bezdisshme. Sidoqoftë, mund të ndaloni shfaqjen e reklamave në telefonin tuaj Android. Kontrolloni postimin për të gjetur metodat. Lexo më shumë...
SI TË

Nëntor 26, 2020

Si të transferoni skedarët nga iPad në Android? 5 mënyra për të zgjidhur
Ju mund të mos keni ide se si të transferoni skedarë nga iPad në Android. Mos u shqetëso. Postimi do t'ju japë 5 mënyra për ta bërë këtë pa sherr. Kontrolloje tani. Lexo më shumë...
TIPS

Nëntor 17, 2020

Çfarë është një NAS i mirë për përdorim në shtëpi dhe si të zgjidhni
NAS ka ekzistuar për një kohë që shumë përdorues të rezervojnë të dhëna nga kompjuterët ose pajisjet mobile. Klikoni për të ditur se çfarë është, si të merrni dhe si të zgjidhni një. Lexo më shumë...
SI TË

Nëntor 17, 2020

Të zhvendosesh nga Android në iOS? Si të filloni me pajisjen iOS
Të kalosh nga pajisja Android në iOS? Mos kini frikë se mos ngatërroni diçka. Postimi do t'ju udhëzojë se si të filloni me një pajisje të re iOS. Kontrolloje tani. Lexo më shumë...
TIPS

Nëntor 06, 2020

Pse Kërkon Kodkalimi i Touch ID kur iPhone rindizet
Sa herë që iPhone juaj rindizet, një kodkalim kërkohet për të zhbllokuar ekranin ose për të mundësuar Touch ID / Face ID. Pse Klikoni në postim dhe do të gjeni përgjigjen. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Nëntor 05, 2020

Apple iPhone 12 Përdor Modemin Qualcomm 5G: Çfarë është Modemi Cellular
Një lotim i fundit i rreshtit 5G iPhone 12 të Apple zbuloi modemin X55 5G të Qualcomm brenda. Për të mësuar më shumë rreth çipit të modemit celular, kontrolloni postimin këtu. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Tetor 30, 2020

Nga ajo që është te mënyra se si ndryshon nga SIM: Gjithçka rreth eSIM
eSIM është sjellë në qendër të vëmendjes për një kohë. Cfare eshte Si ndryshon nga karta SIM e zakonshme? Bëni më të lehtë dhe klikoni për të mësuar më shumë rreth tij. Lexo më shumë...
SI TË

Tetor 28, 2020

Zgjidhur: 5 Metoda se si të luani lojëra me Windows në Mac
Lojërat me Windows në Mac kanë qenë gjithmonë të vështira. Por mos u shqetëso për Mac Gamer. Ka akoma disa mënyra sesi të luani lojëra me Windows në Mac tuaj. Lexo më shumë...
SI TË

Tetor 23, 2020

A është telefoni juaj i humbur? Si të merreni me një telefon të humbur ose të vjedhur
Humbja ose vjedhja e telefonit tuaj mund të jetë një makth. Mos ki frikë sidoqoftë. Merrni frymë thellë dhe klikoni për të mësuar se si të gjeni telefonin tuaj të vjedhur dhe mjetet juridike të tjera. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Tetor 16, 2020

iPhone 12 filloi me 5G: Këtu keni përmbledhjen e modeleve dhe udhëzuesin e blerjes
Apple sapo zbuloi iPhone 5 me mundësi 12G me një listë prej katër modelesh të reja. Dhe këtu është ajo që ju duhet të dini në lidhje me modelet nga përmbledhja në udhëzuesin e blerjes. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Tetor 11, 2020

Nga mënyra si funksionon te më të mirët: Gjithçka rreth përkthyesit në vesh
Përkthyesi në vesh ka qenë për një kohë për të thyer barrierat gjuhësore. Kurioz për këtë? Klikoni për të ditur se si funksionon dhe shikoni ato më të mirat. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Shtator 25, 2020

Aplikacioni Translate i iOS 14: A është më mirë sesa përkthimi i kufjeve
Apple sapo ka lançuar iOS 14 së bashku me një aplikacion të ri Translate. Klikoni për të gjetur se si ta përdorni këtë aplikacion në iPhone dhe nëse është më mirë sesa të përktheni veshët e veshit. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Shtator 22, 2020

Wired Bluetooth VS: Çfarë ju bën të ngjiteni me kufjet me tela
Kufjet Bluetooth janë trendi i pakthyeshëm. Por kufjet me tela janë ende opsioni kryesor për shumë njerëz. Për të ditur pse, thjesht kontrolloni postimin këtu. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Shtator 14, 2020

Rishikimi i sistemit operativ celular: Krahasimi i 5 sistemeve kryesore operative të lëvizshme
Pa një sistem të duhur celular, telefoni celular nuk është i plotë. Pra, para se të blini një telefon të ri, klikoni këtu për të marrë një njohuri të krahasimit të 5 sistemeve operative të lëvizshme. Lexo më shumë...
SI TË

Shtator 11, 2020

Si të zëvendësoni një mbrojtës të ekranit të qelqit të zbutur të plasaritur
Rënia e telefonit mund të shkaktojë lehtësisht çarje të mbrojtësit të ekranit ose xhamit të zbutur. Klikoni këtu për t'i identifikuar dhe për të mësuar se si të zëvendësoni mbrojtësin e ekranit. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Shtator 10, 2019

Karikimi i shpejtë 120W: Çfarë duhet të dini rreth serisë iQOO5
Megjithëse gjysma e gushtit ka kaluar, ne ende mund të kemi pritjen tonë për telefonin inteligjent që do të fillojë të quhet iQOO 5 përveç serisë së sapohapur REDMI K30. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Shtator 08, 2020

7 lojërat më të mira për PS4 për vitin 2020: Të gjithë ia vlen të luhen
PS4 ka ndërtuar një nga katalogët më të mirë të lojërave në tastierë. Klikoni këtu për të parë listën e 7 lojrave më të mira të PS4 që ia vlen të luhen. Lexo më shumë...
TIPS

Shtator 02, 2020

Kabllo ose Përshtatës USB: Pse Karikuesi juaj i shpejtë nuk po karikohet shpejt
Karikimi i shpejtë ka qenë nevoja e shumicës së telefonave anije. Por, a varet shpejtësia e karikimit të shpejtë nga karikuesi i shpejtë apo kabllo USB? Klikoni për të marrë përgjigjen. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Gusht 31, 2020

Kufje lojrash Kufje VS: Si te zgjidhni për lojrat me PC
Ju mund të hutoheni nëse zgjidhni kufje lojrash ose kufje për lojëra PC. Mos u shqetëso. Klikoni për të gjetur se si ndryshojnë dhe si të zgjedhin. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Gusht 28, 2020

Asus ROG Phone 3: Lindur për përvojën optimale të lojrave me celular
Kohët e fundit, Asus lëshoi ​​versionin e tij të ri të telefonit të lojërave me emrin ROG Phone 3. Jeni kurioz për këtë arritje përrallore? Thjesht klikoni në postim për të ditur më shumë rreth tij. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Gusht 21, 2020

Mund të përdorni një adaptor të ri të energjisë 30 W USB C për të gjitha pajisjet Apple dhe Pse?
Kohët e fundit, Apple sapo prezantoi një version të ri të adaptuesit të saj të energjisë 30 C USB C. Kontrolloni postimin për të ditur nëse ia vlen të blini këtë përshtatës energjetik. Lexo më shumë...
SI TË

Gusht 18, 2020

Si të Siguroheni që Aksesorët e iPhone tuaj vërtet vërtetohen nga Apple MFi
Një prezantim në lidhje me programin e certifikimit Rrufeja Ekskluzive Apple dhe programin e certifikimit MFI, duke ju përgatitur më shumë njohuri në sfond ndërsa zgjidhni pajisje. Lexo më shumë...
SI TË

Gusht 17, 2020

Micro SD VS TF Card: Si të dalloni, zgjidhni dhe formatoni
Ju mund të ndjeheni të paqartë në lidhje me kartën TF dhe kartën Micro SD. Qetësohu. Klikoni për të gjetur se si të dalloni dhe zgjidhni midis tyre, si dhe si t'i formatoni ato. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Gusht 14, 2020

Pse laptopët e tjerë dhe Macet Vranë Portin USB dhe Adopt Tipin-C
Vitet e fundit, Apple Macs dhe shumë laptopë të tjerë kanë hedhur portën standarde USB dhe janë zhvendosur në USB-C. Klikoni për të kuptuar pse ata bënë një tranzicion të tillë. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Gusht 07, 2020

Pse Apple lëviz në ARM dhe a do t'i mbështesë akoma Macët Intel
Apple ka njoftuar se do të zhvendosë CPU-në nga Intel në ARM në Mac-et e saj të ardhshëm. Për të gjetur se çfarë është ARM dhe pse Apple bën një tranzicion të tillë, thjesht klikoni në postim. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Gusht 08, 2020

Pse ngarkesa e shpejtë e Qualcomm 5 kaq e veçantë dhe cilat pajisje përdorin atë?
Nisja e zgjidhjes së saj të tarifimit të shpejtë 5 (referuar si QC 5.0) e cila ofron mbështetje për 100W fuqi dhe më lart duke sjellë një koncept të ri për teknologjinë e ngarkimit të shpejtë. Lexo më shumë...
TIPS

Korrik 31, 2020

Whatfarë është WiFi 5 GHz dhe Si ndryshon nga 2.4 GHz
WiFi 5 GHz ka qenë në pamje të njerëzve për një kohë, por prapë i bën shumë prej tyre të hutuar. Kontrolloni për ta bërë veten të qartë në lidhje me të dhe ndryshimin e tij nga 2.4 GHz. Lexo më shumë...
TIPS

Korrik 30, 2020

Kontrolli i shkëlqimit automatik: A mund të përmirësojë përvojën për përdoruesit
Kontrolli automatik i Ndriçimit tani është një funksionalitet i përhapur në shumicën e telefonave inteligjentë. Thjesht klikoni për të gjetur kuptimin e saj themelor, si dhe nëse është i dobishëm. Lexo më shumë...
SI TË

Korrik 24, 2020

Pulsi oximetër: Isfarë është, si të përdorim dhe si të zgjedhim
Oksimetri i pulsit ka qenë mjeti i përdorur gjerësisht për shëndetin personal. Klikoni për të gjetur se çfarë është, si funksionon, si ta përdorni, si dhe si të zgjidhni atë të duhurin. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Korrik 23, 2020

Konkurrenca e telefonave të rinj në gjysmën e dytë të vitit 2020 është duke u ndezur
Filloi konkursi zyrtar, pas ngrohjes, midis teknologjisë së fundit dhe makinerisë së flamurit të konfigurimit më të lartë të telefonave të rinj në gjysmën e dytë të këtij viti. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Korrik 17, 2020

Silikoni i lëngshëm: Pse e përdor Apple për rast të iPhone
Apple ka përdorur silikoni të lëngshëm si material për rastin zyrtar të iPhone. Klikoni këtu për të marrë varjen e këtij materiali dhe pse është përdorur për rastin iPhone. Lexo më shumë...
SI TË

Korrik 15, 2020

Si të zgjedhni tabletën tuaj të djathtë me 12 pyetje të thjeshta
Ekzistojnë një numër tabletash të ndryshëm që ofrohen aktualisht. Si të zgjedhësh të duhurën duket e vështirë. Mos u shqetëso. Keni një klik për ta bërë zgjedhjen tuaj shumë më të lehtë. Lexo më shumë...
TIPS

Korrik 10, 2020

Touch Haptic: Këshilla për përdorimin e 3D Touch në iPhone
Nëse jeni përdorues i sistemit IOS, duhet të keni dëgjuar për këtë funksion: 3D Touch. Farë mund të dini tjetër përveç Lexo më shumë...
TIPS

Korrik 08, 2020

Byzylyk i zgjuar: Doesfarë bën kjo vegël e zgjuar e veshshme
Byzylyku ​​i zgjuar është në rrugën e tij. Por ka ende shumë njerëz që nuk dinë asgjë për atë që mund të bëjnë. Postimi do të eksplorojë dobinë e tij. Kontrolloni për të gjetur. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Korrik 02, 2020

E hulumtuar: Pse nuk do të vijnë iPhone 12 me EarPods Falas
Zërat se iPhone 12 nuk do të vijë me EarPods falas është konfirmuar. Kontrolloni për të gjetur pse Apple merr një vendim të tillë dhe zgjidhje kryesore të kufjeve pa tel. Lexo më shumë...
SI TË

Korrik 02, 2020

Si ta lidhni kufjen tuaj Bluetooth me Nintendo Switch
Lexoni artikullin e sotëm në lidhje me mënyrën e lidhjes së një kufje pa tel me Nintendo Switch në tre mënyra. Lexo më shumë...
TIPS

Qershor 24, 2020

ID e Fytyrës: Asnjëherë nuk mund të jeni shumë të kujdesshëm
Koncepti i gjurmës së gishtërinjve dhe njohja e ID-së së fytyrës si dhe mënyra se si të ngrihet niveli i sigurisë së tij do të ishin pikat në artikullin vijues. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Qershor 18, 2020

Karakteristikë e kabllove HDMI Active optike (AOC)
Lexoni këtë artikull për të pasuruar njohuritë tuaja në lidhje me ndryshimin midis kabllove tradicionale të bakrit bazë HDMI dhe kabllove HDMI Active Optical (AOC) dhe të bëni një zgjedhje më të mirë për të. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Qershor 12, 2020

A janë telefonat inteligjentë me kamera Pop Up të besueshme
Sot, gjithnjë e më shumë smartphone të rinj janë duke goditur tregun që vjen me kamera pop-up. Por a ia vlen të blini një? Kontrolloni postimin për të gjetur përgjigjen. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Qershor 05, 2020

Sterilizator UV Eksploruar: A është me vlerë të blini një të tillë
Kohët e fundit, me shpërthimin e vazhdueshëm të epidemisë 2019-nCoV, sterilizuesit UV janë në nevojë urgjente. Klikoni për të gjetur se si funksionojnë dhe nëse ia vlen të blini. Lexo më shumë...
TIPS

Mund 29, 2020

GaN VS Mbushës Normal i Baterisë: Shihni Si Differohen
Kohët e fundit, gjithnjë e më shumë ngarkues të GaN janë në rrugë të mbarë. Si ndryshojnë nga karikuesit normal të baterive? A mund të zëvendësojnë ato normale? Vetëm kontrolloni postimin. Lexo më shumë...
SI TË

Mund 20, 2020

Si të rregulloni zhurmët e zjarrit nga vetja juaj Ndërsa punon vetëm një nga veshët e zjarrit
"Pse është duke punuar vetëm njëra prej veshëve të mi" mund të jetë pyetja më e zakonshme që njerëzit do të donin të shtronin. Na ndiqni në artikullin e sotëm dhe mësoni më shumë rreth saj. Lexo më shumë...
SI TË

Mund 19, 2020

Si të zgjidhni WLAN ose Celular për iPad-in tuaj
Ju mund të hutoheni nëse zgjidhni modelin WLAN ose celular për iPad-in tuaj të parë. Takoni postimin që krahason dy modele iPad për ta lejuar vendimin tuaj më të lehtë. Lexo më shumë...
SI TË

Mund 15, 2020

Ekran mini i dyfishtë Mac: Si të Grt Dock në ekranin e poshtëm
Me mini mini, ju mund të zgjasni ekranin e dyfishtë. Por doku gjithmonë shfaqet në ekranin parësor. Si të vendosni grt në ekranin e poshtëm të ekranit sekondar? Lexo më shumë...
TIPS

Mund 13, 2020

Whatfarë është ngarkuesi GaN? Eksplorimi i Teknikës së Re për Karikimin
Kohët e fundit, ngarkuesit e GaN janë të gjithë mllef dhe janë sjellë në vëmendje. Nëse keni ndonjë interes për këtë lloj të ri të ngarkuesit, thjesht kontrolloni postimin. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Mund 06, 2020

Udhëzues për Blerje: Si të zgjedhni termometrin më të mirë me infra të kuqe
Kohët e fundit, termometrat infra të kuqe pa kontakt janë në nevojë urgjente. Por si të zgjedhim më të mirën në tregun aktual? Kontrolloni postimin për ta kuptuar. Lexo më shumë...
TIPS

Prill 24, 2020

Mics shtesë të vogla në telefonin tuaj: Të gjithë ju duhet të dini
Përveç mikrobit kryesor, nëse vëreni me kujdes, mund të shihni vrimat e tjera të vogla mikrob në telefonin tuaj. Kontrolloni postimin për të zbuluar gjithçka që dëshironi të dini rreth tyre. Lexo më shumë...
TIPS

Prill 16, 2020

Kufje Apple Lightning VS 3.5 mm: Si i ndryshojnë ato
Meqenëse Apple hodhi telin e kufjeve 3.5 mm, kufjet e Apple Lightning kanë qenë tërbim. Kontrolloni postimin për të ditur ndryshimin e tyre nga kufjet 3.5 mm. Lexo më shumë...
SI TË

Prill 10, 2020

Si të zgjidhni anulimin e zhurmës në AirPods Pro
Disa zgjedhin të ndezin vëllimin kur preken nga zhurma. Por dëgjimi i një kufje në vëllime të mëdha mund të dëmtojë dëgjimin tuaj. Pa shqetësime, kufjet që heqin zhurmën nuk mund të ndihmojnë. Lexo më shumë...
SI TË

Prill 01, 2020

Si të zgjedhni ruterin e duhur WiFi për të përmirësuar shpejtësinë e WiFi
Përzgjedhja e ruterit të duhur WiFi për të përmirësuar shpejtësinë e WiFi nuk është e lehtë për shkak të keqkuptimeve ekzistuese të blerjes. Mos u shqetëso. Kontrolloni për të gjetur se si të zgjidhni atë të duhurin. Lexo më shumë...
SI TË

March 25, 2020

Udhëzues dhe këshilla të plota: Si të përdorni një termometër infra të kuqe
Aktualisht, mjeti më i përdorur për zbulimin e temperaturës së trupit duhet të jetë termometrat infra të kuqe. Thjesht lexoni përmes postimit për të marrë si të përdorni një. Lexo më shumë...
TIPS

March 23, 2020

Farë është një termometër infra të kuqe dhe si funksionon
Deri më tani, termometri infra të kuqe është bërë një lloj tjetër i termometrit për të matur temperaturën e trupit. Kontrolloni postimin tani për të kuptuar gjithçka. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

March 20, 2020

S Pen - Simboli i Serive Galaxy Note
Lindja e S Pen ishte aq e mrekullueshme dhe e jashtëzakonshme sa që evolucioni i saj me çdo nisje të serisë Galaxy Note Series tërheqëse. A është S Pen me të vërtetë kaq e mahnitshme? Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

March 17, 2020

i10 VS i9s TWS Veshmbathje: Cilin klon Apple AirPods fiton
i10 dhe i9s TWS telat e veshit të vërtetë pa tel janë dy nga klonet më efektivë për Apple AirPods. Dëshironi të dini se cili është më i mirë? Vetëm kontrolloni postimin. Lexo më shumë...
TIPS

March 16, 2020

Si funksionon përshtatësi Micro USB në HDMI me TV tuaj
Një përshtatës Micro USB në HDMI është një mënyrë efikase për të lidhur telefonin tuaj me TV. Gjeni se çfarë është dhe si ta përdorni për lidhjen në postim. Lexo më shumë...
INDUSTRY

March 13, 2020

Standby i dyfishtë aktiv VS, Shouldfarë duhet të dini?
Shumica e telefonave Android mbështesin gatishmërinë e dyfishtë dhe madje iPhone me sistemin IOS ka lançuar disa modele që lejojnë modalitetin e dyfishtë të gatishmërisë. Le të mësojmë më shumë rreth gatishmërisë së dyfishtë sot. Lexo më shumë...
SI TË

March 11, 2020

Udhëzuesi i prindërve: Si të zgjidhni telefonin e parë të fëmijës tuaj
Në epokën e smartphone, në ditët e sotme, zgjedhja e telefonit të parë për fëmijën tuaj bëhet shumë më e vështirë. Por mos u shqetëso. Kontrolloni postimin i cili do t'ju udhëzojë si të zgjidhni. Lexo më shumë...
SI TË

March 10, 2020

Udhëzime të Plota: Si të përdorni TARS Bluetooth Earbuds
Tufat e veshit Bluetooth TWS kanë qenë për ca kohë. Por a e dini vërtet se cilat janë ato dhe si t'i përdorni? Nëse Jo, kontrolloni postimin. Lexo më shumë...
INDUSTRY

March 09, 2020

Huawei HMS VS Google Core Corm: Kulmi i Android i Kinës
Huawei filloi të hap tregun global përmes HMS, shërbimi HMS i Huawei nxitet për të zëvendësuar shërbimin GMS të Google. Le të zbulojmë nëse mund të ketë sukses sot. Lexo më shumë...
SI TË

March 05, 2020

Si të shmangni shfaqjen e djegies OLED në telefonin tuaj
Ekranet OLED të smartphone janë me të vërtetë të ndjeshëm ndaj djegies. I shqetësuar për këtë? Thjesht kontrolloni postimin i cili do t'ju tregojë se çfarë është dhe si ta shmangni atë. Lexo më shumë...
INDUSTRY

March 04, 2020

Sa ia vlen iPhone juaj i përdorur
IPhone të përdorur, si iPhone 7 ose 8, pothuajse gjithmonë kushtojnë më shumë sesa e njëjta gjeneratë e telefonave Android. Pse ky telefon tre-vjeçar akoma mund të vlejë kaq shumë? Lexo më shumë...
SI TË

March 02, 2020

Si të lidhni Apple AirPods me MacBook tuaj
Përpiqeni të lidhni AirPods me MacBook tuaj, por e keni të vështirë? Mos u shqetëso. Ky postim do t'ju udhëzojë si të lidheni përmes udhëzimeve hap pas hapi. Lexo më shumë...
TIPS

Shkurt 28, 2020

7 Mileti i Fuqishëm MIUI 11 Karakteristikat e Fshehura që Mund të Mos i Kuptoni
Millet MIUI 11 OS i fundit ka shumë karakteristika të reja por të vështira për tu vërejtur. Këtu vjen ky postim i cili do t'ju prezantojë këto veçori të fshehura. Mos e humbisni. Lexo më shumë...
SI TË

Shkurt 26, 2020

Udhëzues i plotë: Si t'i ruajmë të gjitha fotot falas në Smartphone
Gjeni gjithmonë fotografi në telefonin tuaj lehtësisht të humbur? Nëse është kështu, kontrolloni udhëzuesin se si t'i kopjoni dhe pakufizuar ato për ruajtje të vazhdueshme të fotografive. Lexo më shumë...
SI TË

Shkurt 25, 2020

Kufjet Vars Earbuds: Cili është ndryshimi dhe si të zgjidhni
Artikulli i sotëm do të ilustrojë tre mënyra të veshjes dhe disa sugjerime në lidhje me mënyrën e përdorimit të kufjeve në një mënyrë të duhur. Lexo më shumë...
TIPS

Shkurt 24, 2020

Apple AirPods Pro vs Huawei FreeBuds 3: Cilat veshë janë më të preferueshëm?
Kohët e fundit, dy nga veshët më të fuqishëm të TWS duhet të jenë Apple AirPods Pro dhe Huawei FreeBuds 3. Por cilat janë më mirë të blihen? Vetëm kontrolloni postimin. Lexo më shumë...
TIPS

Shkurt 19, 2020

Rezolucioni i ekranit të Smartphone Shpjegohet: isfarë është HD, FHD dhe UHD
Kushtet si HD, FHD dhe UHD në telefonat inteligjentë janë gjithmonë konfuzë. Dofarë nënkuptojnë ata me të vërtetë? Cili është ndryshimi i tyre? Kontrolloni postimin për të gjetur përgjigjen. Lexo më shumë...
SI TË

Shkurt 19, 2020

Si ta rishikoni pasqyrën e telefonit tuaj në kompjuter
Ekziston popullariteti në rritje i pasqyrimit të telefonit në PC, për shkak të kufizimit të madhësisë së ekranit të telefonit ose për qëllimin e shfaqjes live. Në fakt, ekzistojnë disa mënyra për të pasqyruar. Lexo më shumë...
TIPS

Shkurt 15, 2020

Kurbë vs ekran i sheshtë në smartphone: Cilat janë ndryshimet
Sot, tendenca e ekranit të lakuar në telefonat inteligjentë është në rritje. Por në krahasim me atë të sheshtë, cilat janë ndryshimet e saj? Lexoni postimin për ta gjetur. Lexo më shumë...
TIPS

Shkurt 12, 2020

5 Zyra Wechat Praktike Aftësitë që Ju Asnjëherë nuk keni ditur për
Wechat tani po përdoret gjithashtu për punë në zyrë. Për të rritur efikasitetin e punës, ky post do t'ju ofrojë 5 aftësi praktike për zyrën Wechat. Mos e humbisni. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Shkurt 21, 2020

Këtu është arsyeja pse Apple A13 Chipset Bionic fiton
Chipset bionik Apple A13 u vlerësua se ishte chipset më i shpejtë. Lexo më shumë...
TIPS

Shkurt 04, 2020

Gimbal: Shihni çfarë është dhe si funksionon
Ju gjithmonë mund të shihni një gimbal në një stabilizues kamerash, por të dini pak për të. Mos u shqetëso Ky postim këtu do t'ju tregojë se çfarë është dhe si funksionon. Lexo më shumë...
TIPS

Shkurt 04, 2020

Telefonat me cilësi të zgjuar me sisteme operative të lehta: E ardhmja e lëvizshme e Afrikës?
Telefonat me funksion të zgjuar me sistemet operative Kai janë në marshim në Afrikë. Por a janë ata e ardhmja e rritjes së lëvizshme afrikane? Klikoni në postim për të marrë përgjigjen. Lexo më shumë...
SI TË

Janar 17, 2020

Si e qetëson një telefon të mbinxehur?
Në ditët e sotme telefoni celular ka qenë një domosdoshmëri në jetën tonë. Por ndonjëherë do të zbuloni se telefoni po nxehet dhe duket sikur do të eksplorojë sekondën tjetër. Pse eshte? Lexo më shumë...
TIPS

Janar 15, 2020

KaiOS shpjegoi: Whatfarë është ajo dhe pse është e njohur
Sot, ne shohim ngritjen e KaiOS pasi që gjithnjë e më shumë marka të teknologjisë po bëjnë presion për të. Farë është KaiOS dhe pse është kaq popullor? Gjeni përgjigjen në këtë postim. Lexo më shumë...
SI TË

Janar 07, 2020

Këshilla se si të zgjidhni një kabllo të mirë të të dhënave për telefonin tuaj celular
A ndesheni me problemin e mos njohjes se si të zgjidhni një kabllo të mirë të të dhënave telefonike kur synoni të blini një të tillë? Nëse Po, kontrolloni këtë post që është për ju. Lexo më shumë...
TIPS

Janar 02, 2020

Ja pse iPhone nuk ka nevojë për një kapacitet të madh të baterive
Gjatë gjithë kohës, Apple ka dizajnuar iPhone për të pasur kapacitete më të vogla të baterive. Pse? Po ashtu, pse iPhone nuk ka nevojë për bateri më të madhe? Kontrolloni postimin. Ja arsyet. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Dhjetor 31, 2019

Telefonat me ekran të lakuar: 5 Arsyet për të mos blerë një
Telefonat inteligjentë me ekranet e lakuar janë tërësisht bujë kohët e fundit. Sidoqoftë, ende jo shumë njerëz zgjedhin të blejnë një të tillë. Pse? Mos e humbisni këtë postim i cili do t'ju tregojë arsyet. Lexo më shumë...
TIPS

Dhjetor 26, 2019

Xhepi i kufjeve: isfarë është dhe si funksionon
Ndërsa përdorim një kufje, duket se rrallë vërejmë një pjesë thelbësore të saj - Jack kufjet. Nëse keni kuriozitet në lidhje me të, kontrolloni postimin për të kuptuar më shumë. Lexo më shumë...
TIPS

Dhjetor 24, 2019

AirPods 2 VS AirPods 1: A janë vërtet vlerë të parave?
Lindja e AirPods 2 ka shkaktuar shumë mosmarrëveshje. Disa mendojnë se nuk ia vlen të blini, ndërsa disa ende mbështet. ky artikull do të krahasojë AirPods 2 me gjeneratën e parë dhe gjithashtu do të rekomandojë një zgjedhje tjetër për ju. Lexo më shumë...
TIPS

Dhjetor 23, 2019

90Hz Shfaqja e Rifreskimit të Numrit të Telefonit: A është më mirë se 60Hz?
Kohët e fundit shumë shitës telefoni kanë sjellë shfaqje të nivelit të rifreskimit të lartë 90Hz për publikun. Sidoqoftë, a është më mirë se 60Hz? Merrni përmes postimit për të gjetur përgjigjen. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Dhjetor 18, 2019

5G Telefon: Phonedo telefon i njohur dhe do të blini?
Ndërsa janë kaq shumë telefona 5G që dalin këtë dhjetor, zgjedhja e një që plotëson nevojat tuaja është e rëndësishme. Këtu ju rekomandojmë disa zgjedhje të telefonave 5G të shpallur në Dhjetor, 2019. Lexo më shumë...
TIPS

Dhjetor 17, 2019

Pse iOS me më pak RAM performojnë më mirë se pajisjet Android?
Pajisjet iOS gjithmonë performojnë më të buta dhe më të shpejtë me më pak RAM sesa Android. Pse? Nëse jeni kurioz për këtë, klikoni në postim për të gjetur përgjigjen. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Dhjetor 11, 2019

A është me vlerë të blini telefonat me ekran të palosur në 2019?
Telefoni i palosshëm i ekranit ka qenë një nga karakteristikat e reja të smartphone në 2019. Sidoqoftë, a ja vlen të blini një? Postimi do t'ju marrë përgjigjen dhe do t'ju ofrojë zgjedhjen më të mirë. Lexo më shumë...
TIPS

Dhjetor 04, 2019

Cilat janë çështjet shëndetësore dhe të sigurisë së smartwatches dhe si të merren me to?
A janë veshjet inteligjente të sigurta për tu veshur? Cilat janë çështjet shëndetësore dhe të sigurisë së smartwatches? Si t'i kapërceni ato? Lexoni postimin për të marrë përgjigjen. Lexo më shumë...
TIPS

Nëntor 12, 2019

CPU ose RAM: Si mund ta ndalni telefonin tuaj nga prapambetja?
Telefoni i ngadaltë ose kompjuteri ka qenë gjithmonë një dhimbje koke për shumicën e njerëzve, veçanërisht për përdoruesit e Android. Cila është arsyeja pas kësaj? Shumë mund të thonë RAM. Por a është gjithmonë kështu? Lexo më shumë...
TIPS

Nëntor 08, 2019

Udhëzuesi i plotë: A është i nevojshëm një stacion docking?
Ju mund të keni dëgjuar për stacionin e docking dhe konvertuesit dhe disa nga përdorimi i tyre, por ata që kanë njohuri sistematike për ta mbetet pakicë. Kështu që ne do t'ju pajisim me atë informacion. Lexo më shumë...
TIPS

Nëntor 04, 2019

A është më mirë të përdorni DisplayPort ose HDMI?
Kur përdorim pajisje elektronike, duhet të jemi kuriozë në lidhje me hartimin e ndërfaqes së pajisjes. Ne jemi kuriozë për dallimet funksionale midis këtyre ndërfaqjeve në formë të ndryshme. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Nëntor 01, 2019

Smartphone me vlerë të thyer në 2020: IP68, i papërshkueshëm nga uji dhe i papërshkueshëm nga uji
Në një mjedis të ashpër pune, a munden telefonat inteligjentë t'ju shkaktojnë dhimbje koke? A ju shqetëson akoma kur prishet aksidentalisht ekrani i telefonit? Kontrolloni këtë artikull, ne do t'ju rekomandojmë smartphone të thyer më të mirë për ju. Lexo më shumë...
TIPS

Tetor 28, 2019

Si e përdorni Prekjen Ndihmuese në iPhone
"Mund të të çojë në shtëpi kudo që të jesh", tha Jobs. Butoni praktik dhe i personalizuar Home është pothuajse tipari më i madh i iPhone deri në lançimin e serive iPhone X, por kurrë nuk na la. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Tetor 23, 2019

Ekrani i telefonit inteligjent LCD VS OLED: Ku futet ndryshimi?
Shpesh dëgjojmë për ekrane të ndryshme telefonike si ekrani i nivelit të lartë dhe ekrani i plotë, por gjithmonë ekzistojnë dy lloje të ekraneve: LCD dhe OLED. Pra, si të zgjidhni kur do të blini një telefon të ri? Lexo më shumë...
INDUSTRY

Tetor 21, 2019

Të Gjitha Rreth Zhvillimit dhe Qëllimeve të Portit HDMI
Me popullaritetin e kutive të zgjuara të TV, gjithnjë e më shumë njerëz bëhen të njohur me HDMI, i cili përdoret gjerësisht në TV të zgjuar, kuti të vendosura dhe projektorë. Por a e dini se për çfarë mbështetet HDMI? Lexo më shumë...
INDUSTRY

Tetor 16, 2019

Cili është ndryshimi midis 720p VS 1080p në një telefon dhe a nënkupton një cilësi më të mirë PPI më e lartë?
Shumë telefona kanë dalë kohët e fundit dhe shumica e njerëzve do të kontrollojnë parametrat para se të blini. A jeni ngatërruar ndonjëherë nga “rezolucioni”? Çfarë do të thotë? A është më e mirë rezolucioni më i lartë? Lexo më shumë...
TIPS

Tetor 14, 2019

Për çfarë përdoret Bluetooth në një celular
Në të kaluarën, Bluetooth ishte një tipar i domosdoshëm në telefonat mobil, tani, megjithatë, ai është injoruar gradualisht për shkak të Wi-Fi dhe rrjetit. Kështu që sot do t'ju japim një pamje më të gjerë të saj. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Tetor 11, 2019

Cilat janë kërcënimet me të cilat përballet Apple dhe A ka forcat e iPhone 11
Apple zë një pozicion të caktuar në treg me kapitalin dhe krijimtarinë e saj. Por ndërsa telefonat Android si Huawei ngrihen, a mund ta mbajë pozicionin me lëshimin e serive iPhone 11? Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Tetor 09, 2019

Huawei Mate 30 VS iPhone 11: Rishikimi i Specifikimeve dhe Pricemimeve
Këtë Shtator ka parë një konkurrencë të ashpër midis Huawei dhe Apple në telefonin e lëshimit të ri, të dyja janë aq të mira sa shumë mund të hutohen. Sot ne do t'ju ndihmojmë të bëni zgjedhjen më të mirë. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Shtator 27, 2019

iPhone 11 lëshuar: Si të transferoni të dhënat në iPhone të ri
Lansimi i iPhone-ve të rinj është në qendër të vëmendjes çdo vit. Pra, sot, ne do t'ju tregojmë pikat e forta dhe të metat e tyre dhe më e rëndësishmja, çfarë duhet të bëni kur do të ndryshoni një iPhone të ri. Lexo më shumë...
TIPS

Shtator 25, 2019

Sekretet e azhurnimit të Android dhe si të azhurnoni telefonin Android
Shumica e njerëzve mund të kenë marrë njoftimin për azhurnimin e ri të androidit, a kemi nevojë ta përditësojmë menjëherë? Exactlyfarë saktësisht ka azhurnuar sistemi dhe cilat janë të mirat dhe të mirat e tij? Si të azhurnoni? Lexo më shumë...
INDUSTRY

Shtator 17, 2019

Vendos telefonin larg! Smartphone juaj po ju prish gjumin
Ju keni ndjekur recetat e gjumit në dietën tuaj dhe punoni shumë, pse akoma duhet të prisni për një kohë të gjatë për të fjetur? A keni menduar ndonjëherë për fajin telefoni celular dhe tableti? Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Shtator 11, 2019

Telefonat më të mirë të ardhshëm që vijnë në 2019 dhe 2020
Evolucioni i smartphone është përtej imagjinatës sonë, apo jo? Cila do të jetë fusha e re e konkurrencës? Le të hedhim një vështrim në disa telefonat e ardhshëm që mund të ndryshojnë industrinë e smartphone. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Shtator 09, 2019

Pse po nxehet shpejt telefoni juaj dhe si të qetësohet shpejt
Shtë një dhimbje koke për shumë përdorues Android që telefoni i tyre është i prirur është i prirur të mbinxehet. Në fakt, mund të përbëjë një kërcënim të madh për telefonin. Pra, është e nevojshme të zbuloni arsyen të merrni disa masa. Lexo më shumë...
TIPS

Shtator 06, 2019

Pse nuk lejohet Power Bank në bagazhin e kontrolluar: Gjërat që duhet të dini për baterinë TSA
Ju mund të keni vënë re se nuk mund të kontrolloni në bankën tuaj të energjisë kur fluturoni, por mbani atë së bashku me ju. Pse eshte ajo? A do të shkaktojë dëme në fluturim? Whatfarë lloj baterie mund të merrni me avion? Lexo më shumë...
SI TË

Shtator 04, 2019

Si të rivendosni fabrikën dhe a është e keqe për pajisjen tuaj Android
Mund të dimë që kur telefoni ynë celular ka hasur probleme, një rivendosje në fabrikë mund të ndihmojë në rikuperimin. Por shqetësimet ekzistojnë gjithashtu: a mund të shkaktojë ndonjë dëmtim në telefon? Sa ndikim do të ketë? Lexo më shumë...
SI TË

Shtator 02, 2019

Si të përdorni pajisjen gjurmuese GPS në Smartphone
GPS do të thotë shumë për ne në veçanti kur telefoni juaj mungon ose navigohet. Po sikur të transferoni telefonin tuaj në një gjurmues GPS? Në fakt, pavarësisht nga demerimet e veta, ai ende mund të funksionojë. Lexo më shumë...
TIPS

Gusht 30, 2019

Farë është USB C dhe si të përfitoni sa më shumë prej saj
Ne mund të mos jemi më të huaj në ndërfaqen Type-C pasi aplikohet në shumicën e telefonave Android si Huawei, Samsung dhe Honor. Por shumë njerëz thjesht mund ta dinë atë për mbështetjen e futjes së dyfishtë. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Gusht 28, 2019

Rrjetet telefonike të GSM VS CDMA: Cili është ndryshimi dhe cili është më i mirë?
Nëse dëshironi të blini një telefon të ri dhe të zgjidhni një transportues, ose thjesht jeni të interesuar në rrjetin mobil, mund të keni dëgjuar për GSM dhe CDMA. Por cilat janë ato në tokë dhe si do të ndikojnë ata në jetën tënde? Lexo më shumë...
INDUSTRY

Gusht 26, 2019

Farë është karta SIM dhe gjithçka që duhet ta dini
Të gjithë e dimë se një smartphone nuk mund të nxjerrë potencialin e tij pa kartë SIM por pak kanë njohuri gjithëpërfshirëse në lidhje me të. Ky artikull ka të bëjë me atë që është dhe mënyra të ndryshme të instalimit. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Gusht 23, 2019

Antutu & DxOMark: A është vërtet rendësia e vlerësimit të telefonit
Kur duam të testojmë performancën e telefonit tonë, disa aplikacione standarde Android do të na vijnë në mendje së pari dhe Antutu është një prej tyre. Por a paraqet vërtet rezultatet e Antutu performancën? Lexo më shumë...
SI TË

Gusht 21, 2019

Si të ngarkoni një bankë energjetike dhe cila është masa paraprake për përdorim
Në ditët e sotme askush nuk mund të jetojë pa një smartphone, kështu që si karikuesin e tij të lëvizshëm sidomos gjatë një udhëtimi. Metoda e saktë e karikimit mund të zgjasë jetëgjatësinë e saj ndërsa ajo e pahijshme mund të shkaktojë rrezik. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Gusht 19, 2019

Thinkfarë mendoni për Luftën Teknologjike të MediaTek dhe Qualcomm Snapdragon, dhe Ku do të jetë MTK e ardhmja?
Përmendni MTK, dhe ne mund të mendojmë për përpunuesin e tij anije të HelioX20, P10 dhe X10. Dikur zotëronte një epokë të lavdishme vërtet por tani gradualisht po zhduket. Pse eshte ajo? Ku qëndron e ardhmja e saj? Lexo më shumë...
INDUSTRY

Gusht 16, 2019

4GB, 6GB ose 8GB: Sa shumë RAM Më duhen
Vitet e fundit kanë parë zhvillimin e telefonave Android. Por ju gjithashtu mund të keni zbuluar se kërkesa e sistemit të saj për RAM nuk ka fund. Sa RAM në tokë më duhet? A është e nevojshme të zgjidhni 8GB? Lexo më shumë...
SI TË

Gusht 14, 2019

Si të Lidhni Veshjet Bluetooth për të punuar me telefonin tuaj
Kufja Bluetooth ka liruar dorën tonë për të bërë çfarë të duam. Sidoqoftë, mund të jetë dëshpëruese kur Bluetooth çiftëzohet, por jo i lidhur me telefonin tuaj. Ju mund të keni nevojë për këtë artikull për t'ju ndihmuar. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Gusht 12, 2019

Whatfarë është 5G? Dhe Si Rreth 5G Mate 20X VS 4G P30 Pro
Rritja e përparimit lind trendin e 5G. Por a e dini se çfarë do të thotë 5G dhe ndryshimi midis 4G dhe 5G? Sot ne do t'ju ofrojmë gjithçka që duhet të dini në lidhje me këtë teknologji të porsa lindur. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Gusht 09, 2019

Farë është NFC dhe si të përdorni NFC në telefonin tuaj
A keni vënë re ndonjëherë se ka sinjal NFC në smartphone tuaj? A e dini se ajo luan një rol të rëndësishëm në jetën tonë të përditshme? Kështu që sot do t'ju japim një pamje më të gjerë të këtij funksioni të fortë. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Gusht 07, 2019

Farë është MiFi dhe Si të përdorim pikën e nxehtë të MiFi?
Ju mund të keni dëgjuar për "pikën e nxehtë Wi-Fi", "dongle Wi-Fi" dhe "vezë Wi-Fi", por mund të jeni i huaj për "MiFi" - ekuivalent me WiFi celular. Kështu që ne do të prezantojmë gjithçka që duhet të dini rreth MiFi. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Gusht 05, 2019

Cfarë është shkaku që skaneri i gjurmëve të gishtave të telefonit inteligjent nuk është në dispozicion dhe si ta rregullojmë atë?
Në ditët e sotme, vështirë se mund të shihni një smartphone pa një sensor gjurmësh gishtash, i cili ka shumë forma. Por shumë prej nesh gjithashtu vuajnë nga mosfunksionimi i tij. Pse eshte ajo? Si ta rregulloni? Këtu janë zgjidhjet. Lexo më shumë...
TIPS

Gusht 02, 2019

8 këshilla për të zgjatur jetëgjatësinë e baterisë së smartfonit tuaj
Ndërsa përmirësohet performanca e smartphone, bateria është bërë dobësia e saj për shkak të kapacitetit të kufizuar dhe kohës së gjatë të karikimit. Dhe zgjatja e jetës së baterisë mund t'ju ndihmojë të luftoni kundër tij. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Korrik 31, 2019

Whatfarë është CPU Core dhe është një Octa-Core më mirë se një Quad-Core
Mund të vërejmë se CPU e telefonit tonë po zhvillohet drejt multicore. Por mund të pyesni veten pse është kjo dhe cili është ndryshimi midis bërthamave të ndryshme. Këtu do t'ju ofrojmë një pamje më të gjerë të CPU. Lexo më shumë...
SI TË

Korrik 29, 2019

Si të Rrisni Kujtesën në Smartphone tuaj
Ruajtja e kufizuar e telefonit dhe ngadalësimi i funksionimit kanë qenë gjithmonë një dhimbje koke për ne. Këtu janë disa këshilla që do t'ju ndihmojnë të çlironi hapësirë ​​të vlefshme dhe ta mbani atë të funksionojë në mënyrë efikase. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Korrik 26, 2019

Pse operacioni do të ngadalësohet dhe si të shpejtohet telefoni?
Ne jemi gjithmonë të impresionuar nga funksionimi i qetë i një smartphone të ri. Me kalimin e kohës, megjithatë, ai do të bëhet më i ngadalshëm. Pra ky artikull do t'ju tregojë arsyet prapa kësaj dhe do t'ju japë zgjidhjen. Lexo më shumë...
TIPS

Korrik 24, 2019

Ekranet e plasaritura të smartfonit dhe si ta rregulloni një ekran të telefonit të thyeshëm
Telefonat celularë luajnë një rol të rëndësishëm në jetën tonë të përditshme dhe tendenca është madhësia gjithnjë në rritje e ekranit. Por kur ajo është plasaritur, zemrat tona janë thyer. Pra, ky artikull do t'ju tregojë se si të merreni me të. Lexo më shumë...
SI TË

Korrik 23, 2019

Si të zgjidhni bankën më të mirë të energjisë për Smartphone?
Është e pashmangshme që telefoni juaj do të dalë jashtë fuqisë gjatë një udhëtimi të gjatë dhe një bankë energjie është një domosdoshmëri. Pra, këtu është problemi: se si të marrësh bankën më të mirë të energjisë? Ky artikull do t'ju japë përgjigje. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Korrik 19, 2019

Pse sistemi i magazinimit merr më shumë hapësirë ​​si kapaciteti i telefonit celular Bëhuni më i madh?
Kush është fajtori i ruajtjes gjithnjë e më të madhe të sistemit ndërsa kapaciteti i telefonisë celulare bëhet më i madh? Pse eshte ajo? Mos u shqetësoni, ky artikull do t'ju japë përgjigje dhe zgjidhje. Lexo më shumë...
TIPS

Korrik 17, 2019

Top 6 Këshilla për marrjen e fotografive mbresëlënëse
Argëtimi më i madh gjatë një udhëtimi mund të marrë fotografi të mrekullueshme, por gjithmonë ekziston një hendek midis asaj që shihni dhe si paraqet foton. Pra, ky artikull do të ofrojë disa këshilla për fotografinë për ju. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Korrik 15, 2019

Si ndihet bërja e baterive jo të lëvizshme?
Bateritë jo të lëvizshme ishin pothuajse të padëgjuar në të kaluarën. Në ditët tona, megjithatë, ne nuk jemi të huaj për ta pasi që Apple ka nisur iPhone-in e saj të parë. Pra, pse ekziston kjo risi? Lexo më shumë...
SI TË

Korrik 12, 2019

Si të Bëni Shumica e WeChat për PC
Në artikujt e fundit ne kemi prezantuar atë që është WeChat, si ta përdorim atë në telefon dhe dallimet midis WeChat dhe WhatsApp. Sot, ne do t'ju tregojmë se si ta bëni më të mirën e web WeChat. Lexo më shumë...
TIPS

Korrik 10, 2019

Çfarë është Defference?
Shumë njerëz mund të njihen me WhatsApp-in, por nëse në Kinë, ju do të dini diçka rreth WeChat, versioni kinez i WhatsApp. Ky artikull do të japë dallimet në mes tyre. Lexo më shumë...
TIPS

Korrik 09, 2019

iPhone iCloud mbështet Identifikimin e Face ID, A e keni përdorur atë?
Apple përditësoi versionin XANUMX Beta 13 të iOS. Në këtë version, Apple sjell më shumë karakteristika për përdoruesit, në mënyrë që përdoruesit të mund të kenë një përvojë më të mirë kur përdorin telefonat celularë. Kohët e fundit, sipas raporteve të mediave të huaja 3To9Mac, Lexo më shumë...
SI TË

Korrik 05, 2019

Si të mbani të dhënat celulare të smartfonit tuaj nga poshtërimi?
Gjëja e parë që bëjmë kur vjen në një vend mund të jetë lidhja e WiFi, por të dhënat celulare nuk janë të mbyllura. Mund të vjedhës ndërsa ka WiFi? Në fakt, ekziston një veçori e integruar që mund t'ju ndihmojë. Lexo më shumë...
TIPS

Korrik 03, 2019

Cila është Modaliteti i Avionëve dhe Si të Bëni Pjesën më të madhe të saj?
Ju mund të keni vënë re se në telefonin tuaj ekziston një funksion i quajtur "modaliteti i avionit", por a është i dizajnuar vetëm për marrjen e aeroplanit? A ka ndonjë përdorim tjetër? Ky artikull do t'ju japë përgjigje. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Korrik 01, 2019

Historia e Smartphones Çfarë nuk e dini: 1902-2019
Në 1902, amerikan Nathan Stubbfield bëri aparatin e parë pa tel të telefonit, i cili hapi një udhëtim të eksplorimit njerëzor të teknologjisë së telefonisë celulare. Prej atëherë deri tani, çfarë ndikimi ka sjellë në jetën e njerëzve? Lexo më shumë...
INDUSTRY

Qershor 28, 2019

MediaTek Helio P65: Procesi i 12nm dhe prezantimi në korrik
Në qershor 25th, një ditë para hapjes zyrtare të MWC19 Shanghai, MediaTek lëshoi ​​teknologjinë e saj të re smartphone Helio P65. Nga pikëpamja e emërtimit, ky është një procesor i mesit. Lexo më shumë...
SI TË

Qershor 27, 2019

Si të riktheni kontaktet tuaja të humbura në smartphone
Nëse nuk keni kurrë një kopje rezervë për kontaktet tuaja, kur sistemi operativ shkon keq, ju mund të humbni të gjitha të dhënat tuaja të kontakteve në një goditje të syrit. Këtu, ne mbledhim zgjidhjen më të mirë për rikthimin e kontakteve. Lexo më shumë...
SI TË

Qershor 21, 2019

Çfarë është Rrënja dhe Si të Rrezohet Smartphone juaj Andriod
Ju mund të keni kapur pamjen e "rrënjët e Android" në internet. Pasi ka një kohë kur shumë telefona të Android nuk arritën të sjellin potencialin e tyre të plotë, dhe fajtori qëndron në "rrënjën". Lexo më shumë...
INDUSTRY

Qershor 20, 2019

Rreziqet që duhet të dini kur mbanin kufje
Duket të jetë në modë të veshin kufje ose kufje dhe është e lehtë për të parë të rinjtë që i veshnin ata në autobus apo në metro. Megjithatë, ata mund të mos e dinë se ka rreziqe që përgjojnë në kufjet e tyre. Lexo më shumë...
TIPS

Qershor 14, 2019

5 Këshilla të thjeshta për të ngarkuar smartfonin tuaj më të shpejtë
Është e shqetësuar që kur të dalësh, por telefoni yt nuk është plotësisht i ngarkuar. Disa prodhues të markave kanë prezantuar një funksion të ngarkimit të shpejtë, i cili mund të zgjidhë problemin e ngarkimit të shpejtë për ju. Lexo më shumë...
TIPS

Qershor 11, 2019

Gjërat që duhet të njihni për të zgjedhur zgjedhjen tuaj më të mirë të zgjuar
Meqë smartphone është bërë një domosdoshmëri për të gjithë, dhe pajisje të ndryshme po depërtojnë në jetën tonë të përditshme, këtu vjen një problem, a është e nevojshme të blini një orë të zgjuar? Si të zgjidhni orën më të mirë të zgjuar? Lexo më shumë...
TIPS

Qershor 04, 2019

Si të bësh dhe nuk duhet të bësh kur të humbasësh telefonin tënd në ujë
Nëse fatkeqësisht e lëshon telefonin në ujë ose tualet, marrja e veprimeve të menjëhershme mund të parandalojë dëmtimin e telefonit tuaj. Pra, ndërmerrni masat e mëposhtme për të mbrojtur telefonin tuaj celular. Lexo më shumë...
TIPS

Mund 31, 2019

Pa tela ngarkuesin e telefonit celular: a është e keqe për baterinë?
Ndërsa njerëzit po bëhen gjithnjë e më shumë të varur nga telefonat celularë, është një fatkeqësi që ata të gjejnë veten me një celular të vdekur. Falë avancimit të teknologjisë, ngarkimi i shpejtë një herë i plotësoi nevojat e njerëzve. Lexo më shumë...
SI TË

Mund 29, 2019

Si të përdorni WeChat: Coupons 6 ju tregojnë se si të luani WeChat
Si të përdorim WeChat? Dhe a e dini se WeChat ka shumë Lexo më shumë...
TIPS

Mund 24, 2019

Kujdes! Mos e fshini ekranin e telefonit me alkoolin që është jashtëzakonisht vdekjeprurëse për ekranin
Ndërsa telefoni përdoret për një kohë të gjatë, ekrani do të jetë i papastër dhe gjithashtu do të hirit në hendek, si dhe një numër të madh të baktereve që janë të padukshme për syrin e lirë. Atëherë cila është mënyra e drejtë për të pastruar telefonin tuaj celular? Lexo më shumë...
INDUSTRY

Mund 22, 2019

Cili është dallimi midis një telefoni të rinisni dhe një ndërprerje?
Pas një kohe të gjatë përdorimi, është e pashmangshme që telefoni celular të jetë i mbërthyer. Shumë njerëz natyrisht do të kthejnë telefonin celular për ta rinisur ose fikur dhe pastaj ta kthejnë atë përsëri, në mënyrë që smartphone të mund ta memorizojë atë vetë. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Mund 17, 2019

Pse ne dukemi më të çuditshëm në vetëkënaqësitë që reflektohen në pasqyrë
Nëse e keni pyetur ndonjëherë veten, "Pse fytyra ime duket e shtrembër në fotografi?" Dhe në një moment në jetën tonë, ne jemi pyetur pse në tokë nuk dukemi ndryshe në pasqyrë se në foto. Çfarë është kjo magji, apo jo? Lexo më shumë...
INDUSTRY

Mund 15, 2019

A varet shpejtësia e ngarkimit të telefonit nga Socket USB ose kablloja e të dhënave?
Ne të gjithë e dimë se shpejtësia e ngarkimit të telefonave është e lidhur pazgjidhshmërisht me ngarkuesin. Ngarkuesi përbëhet nga një prizë USB dhe një linjë të dhënash. A varet shpejtësia e ngarkimit të telefonit inteligjent nga priza USB ose kablloja e të dhënave? Lexo më shumë...
TIPS

Mund 10, 2019

Gjërat që duhet të shqyrtohen para se të vendosni se çfarë telefoni duhet të marr
Me anije të shkëlqyera të reja nga Apple dhe Samsung që konkurrojnë për vëmendjen tuaj, plus dhjetëra opsione të kualitetit të lartë për ata në një buxhet, zgjedhja e smartphone-ut të duhur nuk ka qenë kurrë më sfiduese. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Mund 07, 2019

Këto gabime shpesh ndodhin në telefonat tanë, si mund të zgjidhen shpejt?
Në procesin e përdorimit të telefonit celular, është e pashmangshme që do të ndodhin situata të ndryshme, të tilla si telefoni nuk ka arsye për të mbërthyer, ekrani nuk funksionon etj. Në këtë kohë, duhet të dini disa metoda për t'i zgjidhur ato. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Prill 30, 2019

5G Standard: MediaTek M70 merr kryesimin në mbështetjen e teknologjisë HPUE
Nga MWC2019, ne kemi parë se Qualcomm Snapdragon X50 dhe Huawei Barong 5000 MediaTek Helio M70 kanë matur të dhënat downlink të produkteve 5G. Midis tyre Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Prill 26, 2019

Trendsetter: Huawei P30 Pro vs Samsung S10
Në 2019, Samsung ka qenë i pari që lançoi brezin e ri të celularit kryesor - Samsung Galaxy S10. Kohët e fundit, Huawei zbuloi gjeneratën e re të pajisjes anije Huawei P30 Pro. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Prill 23, 2019

Ndërprerjet e dyshuara të ekranit, Samsung shtyu konferencën e telefonit të palosshëm
Në prill 23, Samsung u vendos që të shtyjë lëshimin e Galaxy Fold për të përmirësuar integritetin e produktit. Data e lëshimit do të shpallet në disa javë. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Prill 17, 2019

Nubia Phone Dore: Mundësia e pakufishme
Telefoni i parë i veshur i Nubia u zbulua në prill 4th, duke e vendosur celularin në një fushë të re. Teknologjia ka filluar që nga dekadat e fundit, shkalla e teknologjisë së lartë Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Prill 10, 2019

Samsung po zhvillon Galaxy Note 10 në katër modele, mbështet kamerat Quad dhe 5G
Prill 8, 2019 - Samsung mund të lëshojë katër modele të ndryshme Galaxy Note 10. Këtë vit, Samsung bëri diçka të ndryshme me serinë Galaxy S10. Në vend që të lëshojmë një model të rregullt dhe një Plus, mund ta shohim Lexo më shumë...
INDUSTRY

Prill 04, 2019

Çfarë është NFC? Teknologjia NFC Ju duhet të dini
NFC është diçka që ju mund të dëgjoni përmendur në lidhje me smartphones, por ae dini se çfarë qëndron NFC apo çfarë do të thotë NFC për telefonin tuaj në veçanti? Në këtë artikull, ne do të donim të prezantonim se si të përdorim NFC Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

March 27, 2019

Huawei P30Pro mbërriti dhe çfarë duhet të presë?
Huawei do të njoftojë P30 të martën në një ngjarje në Paris, Francë. Por me shumë rrjedhje në javët e fundit, ne nuk presim të shohim shumë surpriza. Huawei P30, P30 Pro dhe smartphones P30 Lite Lexo më shumë...
INDUSTRY

March 15, 2019

USB4 do të revolucionojë standardin USB, Tipi-c do të jetë edhe më i fuqishëm
Organizata e promovimit të USB-ve rekomandon vetëm llojin C për llojet e ndërfaqes, protokolli USB4 do të zhvillohet me një shkallë transferimi deri në 40 Gbps. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

March 05, 2019

Smartphones Folding: Çdo gjë që duhet të dini për të
Revolucioni i smartphone-ve të palosshëm ka filluar, të gjithë të tjerët kthehen në smartfonë fleksibël për nevojat e tyre të krijuara. Në fushën e telefonave të mençur Lexo më shumë...
INDUSTRY

Shkurt 27, 2019

MediaTek vs Snapdragon: Cila processor i përshtatet vlerave tuaja më të mira?
Ndërsa ka shumë prodhues të smartsetëve të smartphoneve atje, postimi ynë do të jetë një ndeshje vdekjeje që mundëson Qualcomm vs MediaTek. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Shkurt 22, 2019

MediaTek Plotësoni 5G Modem Multimode Chip Helio M70
Zgjidhja e simulimit të rrjetit 5G të Gilead Sciences Inc. demonstron me sukses aplikacionet e zgjeruara të telefonisë celulare duke përdorur MediaTek Helio M70. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Janar 31, 2019

OPPO Ekspozimi i fundit i telefonit: MediaTek P35 + 4100mAh Battery
Kohët e fundit, sipas njoftimeve nga mediat e teknologjisë, një smartphone i ri OPPO u lirua zyrtarisht. Sipas informacionit në internet, ai duhet të jetë një telefon celular i nivelit të hyrjes të serisë OPPO A Lexo më shumë...
INDUSTRY

Janar 24, 2019

Dhënia e lartësisë apo këmbëngulja e Qualcomm? Nuk është Forks në rrugë!
Sipas njoftimeve, drejtuesit e zinxhirit të furnizimit të Apple thanë në një gjykim të rastit të antitrustit të Qualcomm që Apple po konsideron se iPhone në 2019 do të përdorë çipin modem 5G nga Lexo më shumë...
INDUSTRY

Janar 15, 2019

Çmimi i çmimit të iPhone XR, Cila është arsyeja për këto promovime?
Kohët e fundit, media japoneze raportoi se Apple ka arritur një marrëveshje subvencionimi me operatorët në tregun japonez. Ky artikull analizoi ato që shkaktuan shitjet e iPhone XR nuk janë aq sa pritet të jenë të nxehta? Lexo më shumë...
INDUSTRY

Janar 09, 2019

A do të mbërrijë shpejt një epokë e plotë e 5G?
Ndërsa transportuesit globalë të telekomunikacioneve garë për të përqafuar gjeneratën e pestë të shërbimeve të telekomit celular të njohur si 5G, disa ekspertë kërkojnë durim për atë që shihet si një zhvillim i rëndësishëm për një revolucion të ri industrial. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Janar 04, 2019

Krahaso Itel VS Nokia Phone Features në treg globalisht
Telefonat e mençur së shpejti do të ngopen, por telefonat tiparë janë çuditërisht të mirë dhe pritet të rriten në vendet në zhvillim në të ardhmen. Në kontrast me tregun global të smartfonëve Lexo më shumë...
INDUSTRY

Dhjetor 25, 2018

MediaTek Helio P90 shpjegoi - AI Powerhouse
Helio P90 do të jetë në dispozicion së shpejti. MediaTek përdor fjalët "performancën e fuqishme, efikasitetin më të lartë të energjisë, inovacionin AI" për të përshkruar këtë procesor të fundit. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Nëntor 19, 2018

Telefoni i 4G Feature është bërë një pikë e re e rritjes në tregun indian të telefonisë celulare
Tregu indian është tregu më i shpejtë në rritje i smartfonëve jashtë Kinës. Sipas statistikave të Autoritetit Rregullativ të Telekomit të Indisë (TRAI), numri i përdoruesve mobil në Indi ka tejkaluar 1 miliardë në 2015 Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Nëntor 12, 2018

Samsung Galaxy A8s erdhi me Infinity-0 Display
Samsung njoftoi vetëm smartfonin e parë në botë me vrimë në ekran, Galaxy A8s. Samsung quan Infinity-O dizajn dhe duket se kompania mundi Huawei për të Lexo më shumë...
INDUSTRY

Dhjetor 03, 2018

TRANSSION: Një markë e telefonisë së lëvizshme vendase që merr një rrugë të pazakontë
Në ditët e sotme, prodhuesit vendas të smartfonëve, përveç tregut kryesor të markës, po zgjerohen në mënyrë aktive në tregjet jashtë shtetit, si prodhuesit vendas si Huawei dhe Millet. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Nëntor 21, 2018

Qualcomm 670 Geekbench Parametri Ekspozimi, A është Performanca Përtej Qualcomm 821?
Snapdragon 660 ka performancë të shkëlqyeshme të energjisë gjatë vitit të kaluar duke kontrolluar konsumimin e energjisë. Kohët e fundit, Qualcomm ka dëgjuar lajmin e procesorit të gjeneratës së ardhshme, Snapdragon 670. Sot, Lexo më shumë...
SI TË

Nëntor 13, 2018

Si të gjykoni cilësinë e zërit të Smartphone tuaj
Aktualisht, shumë smartphones në treg plotësohen me teknologji të ngjashme të shëndoshë. Si mund ta gjykojmë cilësinë e shëndoshë të një telefoni pa ditur njohuritë profesionale? Lexo më shumë...
INDUSTRY

Nëntor 07, 2018

Krahasimi i Cilësisë së sinjalit midis Millet MIX3 dhe iPhone XS Max
Për një smartphone, kërkohet ndjeshmëria më e mirë e pritjes. Ne e krahasuam cilësinë e sinjalit të Millet MIX3 dhe iPhone XS MAX në të njëjtin ambient dhe të njëjtin rrjet 4G dhe mësuam se Lexo më shumë...
TË KOMPANISË

Tetor 31, 2018

Neway sjell produkte të reja në mahnitëse 2018 HK burimet globale elektronike Show
Si një prodhues i njohur i smartfonëve, Neway nuk është më i kufizuar në telefonin celular tradicional. Neway bëri shumë produkte të reja këtë vit dhe bëri një paraqitje mahnitëse në ekspozitë. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Tetor 10, 2018

Pse A Kapaciteti i Baterisë së Telefonit Fillon të Shkatërrohet pas Përdorimit Një Vit?
Cila është shkaku i telefonave inteligjentë të nivelit të lartë ose telefonave celularë me kapacitet të madh baterie, do të fillojnë të shfaqen energji të pamjaftueshme pas përdorimit një ose dy vjet? Lexo më shumë...
TIPS

Setember 28, 2018

Si mund të restaurohen Ndërsa Smartphones dhe Headsets janë bërë të pista?
Ja situata me kufje dhe smartphone për të ditur më mirë se çfarë po pastrojmë, le të mbështesim një minutë dhe shpejt të kuptojmë veshët tanë pak më mirë. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Shtator 20, 2018

iPhone XS Max vs Samsung Galaxy Note 9: Cili telefon tërhoqi vëmendjen tuaj?
Si funksionon Apple XS-super-madhësi XS Max kundrejt Samsung Galaxy Note 9? Artikulli analizohet nga dizajni, ekrani, kamera dhe softueri. Lexo më shumë...
INDUSTRY

12 Shtator, 2018

MediaTek synon të kapërcejë iPhone nëpërmjet përdorimit të njohjes së fytyrës 3D
Mediatek ka partnerizuar me Himax për ndërtimin e harduerit dhe Teknologjisë Vizioni Face 3D për krijimin e softuerit që mbështet 3D njohjen e fytyrës në pajisje të përballueshme. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

6 Shtator, 2018

Shfryrja e Samsung Galaxy Note 9: S-Pen shton modulin Bluetooth
E re Bluetooth S Pen në Samsung Galaxy Note 9 mund të duket të jetë vetëm një tjetër Stylus, por mund të bëjë shumë më tepër sesa mendoni. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Gusht 28, 2018

Pse Huawei dhe Samsung të dy dëshirojnë të tregut të parë me një Smartphone Foldable e saj?
Telefoni inteligjent i palosshëm është pika qendrore e prodhuesit të telefonave të mençur pas ekranit bezel. Samsung dhe Huawei kanë qenë duke bërë thirrje për fillimin e parë të telefonit të palosshëm. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Gusht 21, 2018

Çfarë mendoni për Android 9 Pie Hiq regjistrimin e thirrjeve
Duke lëshuar ditën tjetër, përdoruesit e Android ende llogarisin të gjitha ndryshimet dhe çuditjet e paraqitura në përditësimin e Andriod 9. Të tilla si, vetëm dje PiunikaWeb raportoi se aplikacionet e regjistrimit të thirrjeve të palëve të treta nuk do të funksionojnë më në Android 9.0. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Gusht 14, 2018

Çfarë është procesori më i mirë në Smartphone
Cili markë po bën përpunuesit më të mirë? Shikoni këtë listë, së bashku me disa parametra që kërkohen për të ndërtuar dhe dizajnuar. Gjithashtu janë dhënë rezultatet e performancës Antutu në të dyja single-core dhe multi-core. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Gusht 07, 2018

Tech FAQ: Kush do të mbizotërojë më shumë kur RAM VS ROM
Çfarë bëjnë RAM dhe ROM për telefonat? Cili është ndryshimi midis RAM dhe ROM? Dhe sa keni nevojë për të vërtetë? Ka disa sugjerime për RAM dhe ROM për konsumatorin. Lexo më shumë...
SI TË

Gusht 01, 2018

Si e merrni telefonin tuaj për të ngarkuar më shpejt?
Mbajtja e telefonit tuaj të mençur është një sfidë në jetën e përditshme, dhe është edhe më keq kur udhëtoni. Për fat të mirë, ka disa gjëra që mund të bëni për të ndihmuar në përshpejtimin e procesit të tarifimit. Lexo më shumë...
SI TË

Korrik 24, 2018

Si të gjurmoni një telefon: Udhëzuesi definitive
Nëse keni nevojë të gjeni se si të gjurmoni një telefon, keni ardhur në vendin e duhur. Duke u përpjekur për të gjetur vendndodhjen e telefonit tuaj të humbur, ne jemi këtu për t'ju dhënë informacionin që ju nevojitet për të kryer punën. Lexo më shumë...
SI TË

March 07, 2020

Si ta lidhni telefonin tuaj me TV nëpërmjet USB
Ndërsa telefonat vazhdojnë të zhvillohen, shumë njerëz e paketojnë fuqinë e një kompjuteri në një faktor të formës mobile. Megjithatë, ndërsa komoditeti i një ekrani të integruar është ideal për përdorim të vazhdueshëm, lidhja e një telefoni me një televizor është një konsideratë e denjë. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Korrik 11, 2018

Të gjitha buxhetet më të mira për buxhetin 2018 Review
Një numër i madh i telefonave inteligjentë të përballueshëm hynë në treg në 2017, me shumë më tepër të planifikuar për të nisur ndërsa shkojmë më tutje në 2018. Është një kohë e mirë për të marrë një smartphone të ri. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Qershor 06, 2018

Seria e Pixelit të Google Ekspozimi i ri i telefonit: E pajisur me kapak 710
Snapdragon 710 është Qualcomm lëshuar vetëm midrange chip, ajo është e bazuar në procesin 10nm LPP për të ndërtuar dhe frekuenca CPU është 2.2GHz. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Mund 31, 2018

A do të përdorë iPhone Tre Kamera në të Ardhmen?
Siç e dimë të gjithë, çdo vit Apple do të lëshojë telefona të rinj. Në fillim të këtij viti, ka pasur shumë spekulime rreth iPhoneXplus dhe iPhoneSE. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Mund 23, 2018

Markat e telefonave kinez përshpejtojnë zhvillimin e tregut evropian
Përmbajtja teknologjike e rritjes së telefonave të zgjuar duke u besuar nga konsumatorët evropianë dhe gradualisht duke hapur tregun në Evropë. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Mund 15, 2018

Telefonat celularë gradualisht bëhen një "TV" e re për indianët
Konsumi i videos në internet është rritur ndjeshëm në Indi për shkak të faktit se strategjia e "Indian Digital" e kryeministrit Modi në Indi është promovuar fuqishëm që nga fillimi i saj. Lexo më shumë...
SI TË

Qershor 13, 2018

Duke folur për Si të Blej një Smartphone për Prindërit ndërsa Dita e Atit mbërrin
Dita e babait po vjen, si ta zgjedhësh një smartphone si një dhuratë që i bën prindërit ose pleqtë të kënaqur? Këtu ne përgatisim disa udhëzues për blerjen e smartfonëve për ju. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Mund 03, 2018

Ajo që ne duam është një operacion i vetëm në vend të iPhone SE
Çfarë mirë është telefoni celular me madhësi të vogël të ekranit? Shumica e njerëzve janë të prirur për telefonat celularë të vegjël. A jeni me të vërtetë dashuri në ekranin e vogël? Lexo më shumë...
INDUSTRY

Prill 26, 2018

A besoni se këto fjalë të zakonshme të telefonave celularë?
Edhe pse rrezatimi i telefonit celular nuk do të shkaktojë kancer, ka ende disa konkluzione rreth telefonave celularë sigurisht që janë të gabuara. Le të hedhim një vështrim në këto thashetheme për telefonat celularë dhe të shohim do ta besonit atë? Lexo më shumë...
INDUSTRY

Prill 18, 2018

Pse iPhone X pa inovative si një produkt i revolucionit Apple
Millet dhe Huawei ofruan telefona të rinj njëra pas tjetrës. Ata janë ende pa pa dalje dhe janë përditësuar, por ne nuk mendojmë se ato janë kaq novatore. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Prill 12, 2018

Markë më e vlefshme: Google u prek nga Amazon dhe Huawei në listë
"2018 markat më të vlefshme në botë", duke përfshirë Alibaba të Azisë, e cila në listën e kompanive më të vlefshme në Kinë dhe Huawei në listën e dhjetë të botës. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

March 30, 2018

A ka ndonjë Smartphone i madh që meriton një shikues që u lirua në mars?
Në mars, vala e telefonave të rinj celular është futur. Dizajni me ekran të plotë është i nxehtë, dhe lirimi i telefonave të rinj është një ekran me ekran të plotë. Lexo më shumë...
INDUSTRY

March 27, 2018

Duhet të çaktivizohet telefoni një herë në ditë? Pastaj u ngrit
Telefonat celularë kanë nevojë për një pushim është ende një bekim që shumë njerëz besojnë në përdorimin e telefonave celularë, por nuk është plotësisht e saktë në kuptimin e plotë. Lexo më shumë...
INDUSTRY

March 06, 2020

Diferenca: Qualcomm Snapdragon 845 vs 835
Ne kemi analizuar tashmë Qualcomm Snapdragon 845 Specs. Këtë herë ne bëjmë një krahasim me chipset me gjeneratën e mëparshme të procesorit 835 të kapakut. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

March 20, 2018

IPhone i pari i lëngët në botë i iPhone X, a do ta blini?
Kohët e fundit, prodhuesi rus i telefonisë celulare CAVIAR lançoi dy iPhones ari. Njëri prej tyre përdor ari të lëngshëm dhe mbrapa është i përbërë nga geometries ndryshme prerjes. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

March 15, 2018

Charger Wireless Smart Ring: Built-in chip NFC i cili mund të zëvendësojë Access Card
Unaza e zgjuar është bërë prej ari të lëngshëm tungsten, gjë që e bën jetën tonë më të përshtatshme. Ajo jo vetëm që ka forcë të lartë, por nuk shkakton alergji. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

March 13, 2018

Ekran i llogaritur për 98% Kjo është ajo që është e vërtetë Full Screen Phone!
Duke folur për një ekran të plotë, asgjë më shumë se këto harton - IPX dhe Samsung S9. Edhe Sony XZ2 gjithashtu e quajti veten një ekran të plotë. Por a është kjo me të vërtetë? Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

March 09, 2018

Një Upside Guy erdhi ashtu si Apple dhe Samsung Arguing erdhi në një kokë
Për të shpëtuar njeriun e rrëmbyer nga telefonat celularë, një ekip nga Nju Jorku nisi një Light Phone 2 që ju mban larg nga telefoni celular. Lexo më shumë...
INDUSTRY

March 08, 2018

Zgjerimi ndërkombëtar më tej, Millet sapo fundi i këtij viti në tregun amerikan të telefonisë celulare
Zgjerimi i miletit në vendet e tjera aziatike dhe në tregun evropian, dhe tani ka lajme se mjeti i telefonit celular do të jetë tregu amerikan. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

March 02, 2018

Nokia "Banana Phone" Born-Again
Është raportuar se telefoni celular 8110 Nokia do të jetë i listuar në botë nga maji e tutje, një telefon celular i lakuar që u lëshua për herë të parë në 1996 dhe u paraqit në "The Matrix". Lexo më shumë...
INDUSTRY

Shkurt 27, 2018

2017 World Top Pesë Markat më të shitur Smartphone: Tre Prodhuesit kinezë në listë
Shitjet globale të smartfonëve u pakësuan me 5.6% në Q4 2017 - viti i parë i rënies që Gartner filloi të gjurmojë në 2004. Çfarë shkakton telefoni të fikët? Lexo më shumë...
INDUSTRY

Shkurt 14, 2018

Smartphone në Kinë Dërgesat e Shfaqura u rrëzuan për herë të parë në 2017
Trendi i rritjes së stagnimit të tregut të telefonave të mençur kinez në shitoret e markës së telefonisë celulare 2017 për herë të parë ra. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Shkurt 09, 2018

A ka dëmtuar realisht bateria e telefonit celular me bateri të telefonit celular?
Një numër përdoruesish mendojnë se përdorimi i bankës së energjisë për të ngarkuar telefonin do të dëmtojë baterinë dhe dikush do të ndjejë se bateria e telefonit të tyre celular nuk është e qëndrueshme pas përdorimit të bankës së energjisë. Dhe pse ishte kjo? Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Shkurt 07, 2018

Telefoni Super i thyer i telefonit K138 Strikes!
K138 është një telefon me kapacitet të lartë të kapacitetit të gatishmërisë që mund të mbahet në 15days, funksioni i tij kryesor është thirrja, përveç dëgjimit të muzikës dhe herë pas here fotografimi. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Shkurt 02, 2018

A është kualifikuar kufja juaj Bluetooth me anën e heqjes së kufjeve të kufjeve?
Meqënëse Apple anulon kyçin e kufjeve këtë dizajn jashtëzakonisht anti-njerëzor, shitësit e tjerë të Android-it në një trend ndjekës. Cili është mendimi juaj për këtë? Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Janar 31, 2018

Kina OEM Smartphone IPX dhe Le të Mësoni më shumë për këtë!
IPX imitim i lartë është telefoni më i fundit Android i cili vjen me rezolucionin dual dhe 1440 * 720 që ju lejon të shijoni një përvojë të jashtëzakonshme të përdoruesit Lexo më shumë...
INDUSTRY

Janar 26, 2018

Seri Samsung S9 kaloi certifikimin 3C: Standardi i ngarkimit të standardit QC 2.0
Ndërsa afrohemi më pranë zbulimit të Samsung të Galaxy S9 muajin e ardhshëm, ne po dëgjojmë gjëra të ndryshme për karakteristikat që vijnë në telefon. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Janar 23, 2018

Smartphone S16 Rishikimi dhe Krahasoni çmimet
S16 është 18: 9 mbështjellës i lakuar i ekranit për OEM dhe ODM smart phone. Ajo ka pamjen e bukur që 1: 1 duket si Samsung Galaxy S8. Megjithatë, është kosto-efektive që ju nuk mund të humbasë. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Janar 15, 2018

Analiza e hollësishme e 2017 Global Smart Phone Market
Në ditët e sotme, konkurrenca në tregun global të telefonave të mençur ka qenë shumë e ashpër. Arritjet e prodhuesve të telefonisë së lëvizshme shtëpiake kanë qenë mbresëlënëse. Lexo më shumë...
PRODHIMI I RI

Janar 04, 2018

Metal Nano-injeksion i derdhur Smartphone C5501 Rishikimi dhe karakteristikat kryesore
Neway sapo lëshuar C5501 metal Nano-injeksion i derdhur smartphone dhe ka tërhequr vëmendje në rritje për të është roman dhe i zhdërvjellët. Lexo më shumë...
INDUSTRY

Janar 03, 2018

Cili është Marrëdhënia e Vërtetë midis Apple Inc dhe Samsung?
Siç e dimë të gjithë, Apple Inc dhe Samsung janë konkurrentë "të zhveshur", por gjithashtu kanë një bashkëpunim shumë të ngushtë me njëri-tjetrin. Lexo më shumë...
TË KOMPANISË

Dhjetor 28, 2017

Produktet e fundit të Neway shfaqen në 2017 HK Expo
Neway mori lavdërim të njëtrajtshëm dhe besim nga klientët OEM dhe ODM në Global Sources Mobile Electronics Show 2017. Ky progres ndihmon njohjen e përpjekjeve dhe zhvillimit të Neway. Lexo më shumë...
Ndiqni SHBA

Neway, është personi i duhur me etiketë të bardhë. Ne jemi prodhues profesional në OEM & ODM për telefonin celular. Dhe ne kemi projektorin tonë dhe ekipin e QC, kështu që ne mund të përmbushim kërkesën tuaj më të madhe në stile dhe cilësi.

Smartphone
Ekspertët më të mirë
Në një botë tjetër me smartfonin tim
Cilësia e lehtësuar
Farë është një smartphone
Shërbimi i shkëlqyer
Klikoni Këtu për tu pajtuar

Copyright © 2021 Neway Komunikimi Co, LTD. Të gjitha të drejtat e rezervuara.