Производи
компанијата

YR-0510

Арома Атомизатор Воздух

Воздух овлажнител

Инјектирајте вода или друга соодветна течност, моќ YR-0510, а потоа едноставно притиснете ги копчињата за да започнете. Ова овлажнител за воздух веднаш ќе дифузни ароми во воздухот за да создаде удобна влажна средина.

Хуманизација Дизајн

Тоа автоматски ќе се исклучи кога нивото на водата ќе се намали и дека ќе се обезбеди сигурност. Таа е погодна за употреба дома, во канцеларија или во автомобил поради неговата тивка работа и елегантен дизајн.

Мултифункционален

Олеснување на секојдневниот стрес и релаксирање

Подобрете го квалитетот на ноќниот сон

Навлажнување

Нега на кожа

Анти-бактерии

Спречување на грип

Статичка елиминација

Користење на совети

Со додавање на оцет или Radix Isatidis, може да спречи настинки;

Со додавање на средство за дезинфекција, може да ви помогне во затворен простор;

Со додавање на антиинфламаторни лекови, може да направи лекување на респираторни заболувања;

Со додавање на капки масло од лаванда, тоа ќе го подобри квалитетот на спиењето;

За пациентите со фарингитис, може да се користи како медицински атомизатор;

За оние кои имаат суви очи, тоа е одличен овлажнител за удобни очи;

Со додавање масло од пеперминт или во тоалетна вода, може ефикасно да се ублажи назалната конгестија на децата.

Повеќе детали

спецификација
Номинална Voltag
DC 5V
Номинална моќност
5W
Волумен
40ML
Просечна влажност
8ml / ч
големина
100 * 100mm
Тежина
130g
Облик
Круг
функција
Навлажнување
Нега на кожа
Анти-бактерии
Спречување на грип
Статичка елиминација

Квалитетот на прво, Цената на рационално, Сервис врховен

Испраќање на Анкетната

Претпријатие чест

сертификат ISO

сертификат ISO

Тип на сертификација: ISO 9001: 2008

RoHS сертификат

RoHS сертификат

Сертификација Тип: ознака RoHS

CE сертификат

CE сертификат

Сертификација CE ознака

FCC сертификат

FCC сертификат

Сертификација FCC Марк

АНАТЕЛ сертификат

АНАТЕЛ сертификат

Сертификација АНАТЕЛ марка

MSDS сертификат UN38.3

MSDS сертификат UN38.3

Сертификација UN38.3 ознака

Извозни пазари
Азија, Австралијазија, Централна / Јужна Америка, Источна Европа, Среден исток / Африка, Северна Америка, Западна Европа.
Детали за плаќањата
• Услови за плаќање: Телеграфски трансфер однапред (Авансен ТТ, Т / Т).
• Минимален редослед: парчиња 3000.
Забелешка: OEM нарачките со парчиња MOQ≤ 3000 парчиња се прифатливи во специфични услови, но без никакви услуги и софтвер за прилагодување на хардвер.
Услуги за испорака
• Испорака порта: FCA HK
• Водечко време: 20 ~ 30 работни дена
Единствени услуги
• Печатење со лого на мобилни кутии, кутии и додатоци и прилагодување на софтвер, започнете видео и јазик
• Резервни делови за 2% (освен PCBA, TP, LCD и камера)
• 12 месеци гаранција

Поднесете ја вашата истрага

Ве молиме напишете ги вашите барања подолу, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро.
Ова поле е задолжително.
Вашата порака е доставена успешно, ние ќе ве контактираме веднаш штом ќе биде можно
Другите трговци на големо неодамна купуваат
СЛЕДЕТЕ САД

Neway, е вистинската личност со бела етикета. Ние сме професионални производител во ОЕМ и ОДМ за мобилен телефон. И ние имаме нашиот дизајнер и КК тим, така, можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

Smartphone
Најдобри експерти
Во друг свет со мојот паметен телефон
Ослободениот квалитет
Што е паметен телефон
одлична услуга
Кликнете овде за да се претплатите

Copyright © 2020 Neway Порака копродукции, ООД. Сите права се задржани.