производи
компанијата

Голем капацитет на батеријата

WF5505 носи батерија од 5800mAh, а тоа обезбедува непрекинато напојување за време на забавата. Вие не треба да се грижите за недостаток на струја, само уживајте во слушање музика, гледање видеа и играње игри.

5.5 "HD екран

5.5 "HD екран ќе ви даде необично искуство во гледање видеа,
играње игри, читање е-книги и сурфање на интернет.

Повеќебоен избор

Достапни се повеќебоен избор како црно, злато, злато, бело, итн. Можеме да обезбедиме повеќе бои ако сакате.
злато
роза злато
црна
бело

Голема меморија

Со RAM меморија 2GB и 16GB ROM. WF5505 може да ги задоволи оние кои имаат потреба од ставање огромни количини на музика, фотографии и видеа во нивниот сопствен телефон.

Неверојатен Quad-core процесор

MTK6737 quad-core процесорот има одлична обработка на слика, ја подобрува брзината на работа на WF5505 која ќе ви даде големо искуство.

Повеќе детали

спецификација
мрежа
4G, Двоен СИМ
Процесорот
MTK6737T 1.5 GHz (Quad core)
OS
Андроид 7.0
Бенд
Европа: FDD (Band 1 / 3 / 7 / 20) + WCDMA (Band 1 / 8) + GSM (Band 2 / 3 / 5 / 8) + TDD (Band 40)
Америка: FDD (Band 2 / 4 / 5 / 7 / 17) + WCDMA (Band 2 / 5) + GSM (Band 2 / 3 / 5 / 8)
Екран
5.5 "HD (720 * 1280)
Меморија
2GB RAM + 16GB ROM
Камера
Преден дел: 5 MP FF (интерполација на MP 8)
Заден: 13.0 MP AF + 0.3 MP AF
Отпечаток од прст
Факултативна
Двојни камери
Да
Екран на допир
Екран за капацитет 2.5D
Батерија
5800mAh
Сензор
G-сензор, сензор за близина, светлосен сензор
функција
WIFI, GPS, FM, BT, итн
димензија
154.60 * 77.3 * 10.6 мм
Боја
Црно, злато, злато од роза, бело, повеќе
додатоци
кутија
1 компјутер
полнач
1 компјутер
Слушалка
1 компјутер
USB
1 компјутер
Батерија
1 компјутер

Квалитетот на прво, Цената на рационално, Сервис врховен

Испраќање на Анкетната

Претпријатие чест

сертификат ISO

сертификат ISO

Тип на сертификација: ISO 9001: 2008

RoHS сертификат

RoHS сертификат

Сертификација Тип: ознака RoHS

CE сертификат

CE сертификат

Сертификација CE ознака

FCC сертификат

FCC сертификат

Сертификација FCC Марк

АНАТЕЛ сертификат

АНАТЕЛ сертификат

Сертификација АНАТЕЛ марка

MSDS сертификат UN38.3

MSDS сертификат UN38.3

Сертификација UN38.3 ознака

Извозни пазари
Азија, Австралија, Централна / Јужна Америка, Источна Европа, Среден Исток / Африка, Северна Америка, Западна Европа.
Детали за плаќањата
• Начин на плаќање: Телеграфски пренос однапред (Advance TT, T / T).
• Минимален редослед: парчиња 3000.
Забелешка: Нарачките на OEM со MOQ≤ 3000 компјутери се прифатливи за одредени услови, но без никакви услуги за прилагодување на софтвер и хардвер.
Услуги за испорака
• Испорака порта: FCA HK
• Водечко време: 20 ~ 30 работни дена
Единствени услуги
• Печатење на логото на мобилен случај, кутија и додатоци и прилагодување на софтвер, започнете видео и јазик
• Резервни делови за 2% (освен PCBA, TP, LCD и камера)
• 12 месеци гаранција

Поднесете ја вашата истрага

Ве молиме напишете ги вашите барања подолу, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро.
Ова поле е задолжително.
Вашата порака е доставена успешно, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро

Авторски права © Neway Порака копродукции, ООД. Сите права се задржани.