производи
компанијата

WF5502


 • 3G / 4G
 • Двојни камери
 • Отпечаток од прст

Двојна леќа со преклопување на земја

Снима повеќе светлина со два сензори, ефект на длабочина на поле, ласерски фокус, мерење на длабочина и контраст


Факултативно (двојни фотоапарати или прст само еден)

Двојни камери

Двојни камери

Двојни камери Двојни камери Двојни камери Двојни камери

Отклучување отпечаток од прст


Безбедно управување со паметни телефони Едноставно и едноставно за користење

Факултативно (прст печатење или двојни фотоапарати само еден)

Отисоци од прсти

Отисоци од прсти Отисоци од прсти

5.5 "HD екран

Визуелно уживање со голем екран

Quad-core процесор

Рапидно и мазно искуство на паметниот телефон

Голема меморија

 • 2GB

  RAM меморија

 • 16GB

  ROM

 • 1GB

  RAM меморија

 • 8GB

  ROM

Повеќе детали

спецификација
мрежа
3G / 4G, Двоен СИМ
Процесорот
4G: MTK6737 1.3 GHz (Quad core)
3G: MTK6580A 1.3 GHz (Quad core)
OS
Андроид 6.0
Бенд
4G:
Европа: FDD (Band 1 / 3 / 7 / 20) + WCDMA (Band 1 / 8) + GSM (Band 2 / 3 / 5 / 8) + TDD (Band 40)
Америка: FDD (Band 2 / 4 / 5 / 7 / 17) + WCDMA (Band 2 / 5) + GSM (Band 2 / 3 / 5 / 8)
3G:
Америка:
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900
WCDMA: 850 / 1700 / 1900 (по избор)
Европа:
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900
WCDMA: 850 / 2100 или 900 / 2100 (по избор)
Екран
5.5 "HD (720 * 1280)
Меморија
4G: 2GB RAM + 16GB ROM
3G: 1GB RAM + 8GB ROM
Камера
Предна страна: 2 MP / 5 MP (интерполација на 5 MP / 8 MP)
Заден: 5 MP / 8 MP (интерполација на 8 MP / 13 MP)
Отпечаток од прст
Факултативно (прст печатење или двојни фотоапарати само еден)
Двојни камери
Факултативно (прст печатење или двојни фотоапарати само еден)
Екран на допир
Екран за капацитет 2.5D
Батерија
3000mAh
Сензор
G-сензор, сензор за близина, светлосен сензор
функција
WIFI, GPS, FM, BT, итн
димензија
78 * 150 * 8.5 мм
Боја
Црно, злато, злато од роза, бело, повеќе
додатоци
кутија
1 компјутер
полнач
1 компјутер
Слушалка
1 компјутер
USB
1 компјутер
Батерија
1 компјутер

Квалитетот на прво, Цената на рационално, Сервис врховен

Испраќање на Анкетната

Претпријатие чест

сертификат ISO

сертификат ISO

Тип на сертификација: ISO 9001: 2008

RoHS сертификат

RoHS сертификат

Сертификација Тип: ознака RoHS

CE сертификат

CE сертификат

Сертификација CE ознака

FCC сертификат

FCC сертификат

Сертификација FCC Марк

АНАТЕЛ сертификат

АНАТЕЛ сертификат

Сертификација АНАТЕЛ марка

MSDS сертификат UN38.3

MSDS сертификат UN38.3

Сертификација UN38.3 ознака

Извозни пазари
Азија, Австралија, Централна / Јужна Америка, Источна Европа, Среден Исток / Африка, Северна Америка, Западна Европа.
Детали за плаќањата
• Начин на плаќање: Телеграфски пренос однапред (Advance TT, T / T).
• Минимален редослед: парчиња 3000.
Забелешка: Нарачките на OEM со MOQ≤ 3000 компјутери се прифатливи за одредени услови, но без никакви услуги за прилагодување на софтвер и хардвер.
Услуги за испорака
• Испорака порта: FCA HK
• Водечко време: 20 ~ 30 работни дена
Единствени услуги
• Печатење на логото на мобилен случај, кутија и додатоци и прилагодување на софтвер, започнете видео и јазик
• Резервни делови за 2% (освен PCBA, TP, LCD и камера)
• 12 месеци гаранција

Поднесете ја вашата истрага

Ве молиме напишете ги вашите барања подолу, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро.
Ова поле е задолжително.
Вашата порака е доставена успешно, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро

Авторски права © Neway Порака копродукции, ООД. Сите права се задржани.