Производи
компанијата

Револуционерна брзина на Quad core

Quad-core процесорот има одлична функција за обработка на слика, исто така може да се подобри
брзината на работа на W4008 која ќе ви даде големо искуство.

Невообичаен екран на допир со висока дефиниција

4 инчи HD екран има висока перфектна светлина која ја овозможува јасно видлива на сонце и зборовите можат да се прочитаат.
Комбинирајте естетско чувство и ракување со рацете заедно.

Доста меморија, доволно е доволно

W4008 со 512MB RAM и 8GB ROM кој може да се прошири. Стави огромни количини на прекрасни музика, фотографии, видеа во него и уживајте во себе.

HD КАМЕРА - Можете исто така да
да биде професионален фотограф

W4008 носејќи професионална фотографија, без комплексни поставувања на параметри,
само допрете нежно со прстот, можете да снимите хит-слика.
Забележително, водоотпорната функција му овозможува да постигне подводна фотографија што не може да се направи со нормална камера.

Голем капацитет на батеријата

Има батерија од 1450mAh во тенок кабел на W4008 и тоа обезбедува постојан напојување за време на забава. Со системот за оптимизација на енергија, не треба да се грижите за недостигот на електрична енергија.

Повеќебоен избор

Достапни се повеќебојни по избор како црна, зелена, жолта, итн. Можеме да обезбедиме поголема боја ако сакате.

Повеќе детали

спецификација
мрежа
3G, Двоен СИМ
Процесорот
Spreadtrum 6731C (Quad Core)
OS
Андроид 6.0
Бенд
Америка:
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900
WCDMA: 850 / 1700 / 1900 (по избор)
Европа:
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900
WCDMA: 850 / 2100 или 900 / 2100 (по избор)
Екран
4.0 "WVGA TN (480 * 800)
Меморија
512MB RAM + 8GB ROM (1GB + 8GB опција)
Камера
Преден дел: 0.3 MP (интерполација на MP 2)
Заден: 2.0 MP (интерполација на 5 MP)
Екран на допир
Капацитивност екран
Батерија
1450mAh
Сензор
G-сензор, сензор за близина
функција
WIFI, GPS, FM, BT, итн
димензија
123 * 64.8 * 9.5 мм
Боја
Зелена, Жолта, Повеќе, Повеќе
додатоци
кутија
1 компјутер
полнач
1 компјутер
Слушалка
1 компјутер
USB
1 компјутер
Батерија
1 компјутер

Квалитетот на прво, Цената на рационално, Сервис врховен

Испраќање на Анкетната

Претпријатие чест

сертификат ISO

сертификат ISO

Тип на сертификација: ISO 9001: 2008

RoHS сертификат

RoHS сертификат

Сертификација Тип: ознака RoHS

CE сертификат

CE сертификат

Сертификација CE ознака

FCC сертификат

FCC сертификат

Сертификација FCC Марк

АНАТЕЛ сертификат

АНАТЕЛ сертификат

Сертификација АНАТЕЛ марка

MSDS сертификат UN38.3

MSDS сертификат UN38.3

Сертификација UN38.3 ознака

Извозни пазари
Азија, Австралијазија, Централна / Јужна Америка, Источна Европа, Среден исток / Африка, Северна Америка, Западна Европа.
Детали за плаќањата
• Услови за плаќање: Телеграфски трансфер однапред (Авансен ТТ, Т / Т).
• Минимален редослед: парчиња 3000.
Забелешка: OEM нарачките со парчиња MOQ≤ 3000 парчиња се прифатливи во специфични услови, но без никакви услуги и софтвер за прилагодување на хардвер.
Услуги за испорака
• Испорака порта: FCA HK
• Водечко време: 20 ~ 30 работни дена
Единствени услуги
• Печатење со лого на мобилни кутии, кутии и додатоци и прилагодување на софтвер, започнете видео и јазик
• Резервни делови за 2% (освен PCBA, TP, LCD и камера)
• 12 месеци гаранција

Поднесете ја вашата истрага

Ве молиме напишете ги вашите барања подолу, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро.
Ова поле е задолжително.
Вашата порака е доставена успешно, ние ќе ве контактираме веднаш штом ќе биде можно
Другите трговци на големо неодамна купуваат
СЛЕДЕТЕ САД

Neway, е вистинската личност со бела етикета. Ние сме професионални производител во ОЕМ и ОДМ за мобилен телефон. И ние имаме нашиот дизајнер и КК тим, така, можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

Smartphone
Најдобри експерти
Во друг свет со мојот паметен телефон
Ослободениот квалитет
Што е паметен телефон
одлична услуга
Кликнете овде за да се претплатите

Copyright © 2020 Neway Порака копродукции, ООД. Сите права се задржани.