Производи
компанијата

НОВИ ПРИСТИГНУВАЊА

Ви благодариме за посетата на оваа страница и обрнав внимание на нашиот паметен телефон S2 PRO. Во овој случај, со задоволство го објавуваме фактот дека, NEWAY имал R & D неколку телефони за да го замени S2 PRO, со цел поблиску да ги задоволи потребите на вашиот бизнис. Погледнете ги сликите подолу за повеќе информации.

GQ3081

Капка вода

Helio P35

4 + 64GB

5800mAh

GQ3080

Капка вода

MT6761VWB

3 + 3GB

3200mAh

GQ3082

IP69K / IP68

MT6761VWB

3 + 3GB

4400mAh

GQ3071

IP69K / IP68

Helio P60

4 + 64GB

4400mAh

Кликни тука за да ги преземете нивните комплетни спецификации или да ги испратите вашите барања до [Email заштитени]

превземи

Обработка на енергија

На S2 PRO има процесорска моќ што го бара секој корисник со мулти-задачи потреби. Заедно со 2.5GHz Octa Core процесорот, S2 PRO е опремен за непречено рационализирани перформанси. Со 128GB внатрешна меморија поврзана со 6GB RAM меморија, да се увери во повеќе од доволно капацитет за складирање.
процесор 2.5GHz
Внатрешна меморија 128GB
RAM меморија 6GB
Вистински јадра 8
Octo Core Smartphone S2 PRO

Бесконечен екран

На S2 PRO беше дизајниран со 5.99 "FHD + 18: 9 крив стакло дисплеј за да обезбеди театарски екран присуство за сите ваши филмови и слики. Со резолуција1080 * 2160 пиксели, S2 PRO ќе го остави секој корисник без зборови. Бидете сигурни дека сите ваши слики ќе имаат исклучително остра јасност и живописни нијанси.

Време на слика

S2 PRO има фотоапарат 16 Megapixel + F2.0 за снимање на која било слика, од кој било агол, во која било светлина состојба со чисти детали и јасност. Секој портрет ќе биде ништо помалку од професионална оценка.
16MP Мегапикселна
F2.0 камера
Безмаслениот Smartphone S2 PRO

Супер батерија

Полнењето на батеријата додека ја прекинувате работата или слободното време нема да постои. Супер батеријата на S2mAh / 5100V S4.4 PRO ви гарантира дека вашиот паметен телефон има повеќе од доволен сок за сите ваши секојдневни авантури. Спакуван со брз полнач 5V / 2A, PURE VIEW може да биде целосно наполнет за помалку од 2.5 часа.
Најдолгиот век на траење на батеријата паметен телефон S2 PRO

Отклучете го лицето

S2 PRO го искористи најнапредниот алгоритам за трошење на процесот на отклучување (0.1-0.3s). Тоа е прилично сигурно и брзо. Покрај тоа, тој е дизајниран да работи во затворени простории, на отворено, па дури и во темнина.

Функција NFC

NFC (Near Field Communication) е технологија за безжично поврзување што овозможува лесна, безбедна и брза комуникација. NFC е метод за приватна комуникација близок дострел кој игра огромна улога во областа на контрола на пристап, јавен превоз и мобилно плаќање.
Функционален паметен телефон со NFC

Пак и Испорака

Кога Neway е пакување на производот, ние ги донесуваме меурче, електростатичка кеса и вакуумска кеса за да го завиткаме, а потоа да спакуваме со надворешна кутија. Ако големата надворешна кутија не е полна за време на пратката, таа ќе биде полна со меки материјали за да се осигура дека нема да има слободни работни места во таа причина за време на транспортот.
Безбедност Пакување телефони
спецификација
128GB ROM (Твит: во форма слична на iPhone X)
 • мрежа4G
 • ПроцесоротHelio P25, 8x Cortex-A53, 2.5GHz, 16nm FFC
 • БендLTE FDD: B1/B3/B7/B20/B2/B5/B8/B12/B17/B19
 • Покажи5.99 инчен
 • МеморијаRAM 6GB + ROM 128GB
 • КамераЗадна камера: 13MP, 5MP F2.0 + Предна камера: 16MP F2.0
 • Батерија5100mAh
 • OSAndriod 7.0
 • функцијаОтпечаток од прст, Отклучување отпечатоци, FM, GPS, MP3, MP4, Wi-Fi
 • димензија158.3 * 74.8 * 8.8 мм

Претпријатие чест

сертификат ISO

сертификат ISO

Тип на сертификација: ISO 9001: 2008

RoHS сертификат

RoHS сертификат

Сертификација Тип: ознака RoHS

CE сертификат

CE сертификат

Сертификација CE ознака

FCC сертификат

FCC сертификат

Сертификација FCC Марк

АНАТЕЛ сертификат

АНАТЕЛ сертификат

Сертификација АНАТЕЛ марка

MSDS сертификат UN38.3

MSDS сертификат UN38.3

Сертификација UN38.3 ознака

Често поставувани прашања
 • Q1: Зошто да не одберете нас?

  : Имаме повеќе од една деценија искуства во електрониката и имаме нашиот дизајнер и КК тим, така што можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

 • Q2: Може ли да нарачам примерок за тестирање пред да нарачате количество?

  : Да секако. Нашата компанија прифати примерок цел пред големи нарачки. Како нормално. Имаме неколку примероци во залиха на секој модел. па ние ќе ја испратиме нарачката за примероци во рамките на 5 работните денови.

 • Q3: Дали ќе ви дадете бесплатен примерок пред нарачката?

  : Општо земено, за нов клиент прво треба да ја платите за примерокот. За да ја покажеме нашата искреност, цената ќе се одземе во вашиот вистински поредок.

 • Q4: Дали е достапна ODM / OEM услугата?

  : Да, ние нудиме ODM / OEM според условите на клиентот, како што се логото на уредот, стартниот екран, корисничкиот пакет, апликациите да се инсталираат итн.

 • Q5: Колку долго е вашиот гарантен рок?

  : Ние нудиме 1 година гаранција за телефони. Ако предметите се неисправни за не вештачки причини во рок од една година (од датумот на пристигнување), корисниците можат да ги испратат бесплатно за поправка.

Самит Вашето пребарување
Ве молиме напишете ги вашите барања подолу, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро.
Ова поле е задолжително.
Вашата порака е доставена успешно, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро
Другите трговци на големо неодамна купуваат
СЛЕДЕТЕ САД

Neway, е вистинската личност со бела етикета. Ние сме професионални производител во ОЕМ и ОДМ за мобилен телефон. И ние имаме нашиот дизајнер и КК тим, така, можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

Smartphone
Најдобри експерти
Во друг свет со мојот паметен телефон
Ослободениот квалитет
Што е паметен телефон
одлична услуга
Кликнете овде за да се претплатите

Copyright © 2020 Neway Порака копродукции, ООД. Сите права се задржани.