Производи
компанијата
Преведувач во реално време

Преведувач TM02

- Во реално време инстант повеќејазичен глас преведувач

- 2.4 "професионален аудио рекордер на екранот

- Превод на 42 јазик

- Уред за WiFi

Време на преведување: 60 сек
TM02 е паметен глас преведувач, интерактивен говор во реално време преведувач кој може да преведува англиски, кинески, јапонски и повеќе од 40 други јазици за учење, патување, бизнис и средба. Користејќи интелигентна технологија за препознавање говор, таа може да го преведе r звукот на звук во текст, а истовремено да пренесува во говорниот излез. Јасен квалитет на звукот, без бучава и лесен за носење, совршен асистент за превод на јазик.
Повеќе јазичен преведувач

TM02 системот ги поддржува следните 42 languges

Превод во реално времеРачен преведувачЈазичен преведувач во реално времеЈазични преведувачиМулти преводПреведувач на електронски јазикЛичен преведувачДигитален преведувачПаметен јазикИнтелигентен преведувачZenkryptПреведувач BudlangПреведувач во реално времеУред за преведувањеTexttranslationМашини за преведувањеLaugage TranslaterЛуд јазик преведувачПревод во реално времеПреведувачка машинаПреведувачки приврзокВременски преведувачФранцуски време преведувачПревод во реално време

Превод на сесија

Уредот автоматски ќе го преведе говорот на вашите колеги на јазикот што го поставивте. Исто така, вашиот говор ќе биде преведен и на неговите / нејзините јазици.

Traductor Multi

Снимање со висока резолуција

Adpot двојно силициум-MIC нудат HIFI стерео постигнување на снимање со висока дефиниција.

Поставувања за играње на хуманизирана игра

Подржува репалирање на снимањето, сет на брзина на играње, време на повторување и празнини.

Брз одговор

Јасен квалитет на звукот и бесшумна, прецизна стапка на транскрипција може да достигне 95%, време за преведување во рамките на 60, сосема како стенограмски асистент.

HD екран, кул интерфејс

Реализирајте ја интеракцијата на допир, полесно работење и интеракција за користење.

Моќност на батеријата

Полнењето на батеријата додека ја прекинувате работата или слободното време нема да постои. Супер батеријата TM02 уверува дека вашата машина има повеќе од доволно сок за сите ваши ден-за-ден авантури. Спакуван со брз полнач, TM02 може да биде целосно наполнет за помалку од 2hours.
Јазична преведувачка апликација

1200mAh

Супер-долго време на подготвеност

25Дена

Во мирување

2H

целосна измама

8H

работно време

Сценарија за примена

Со високо чувствителен и верност микрофон / звучник ќе собере јасно она што го кажувате и уредот ќе го преведе на целната јазик со многу висока точност. Не се грижи за звуците од забава, изложба или други прилики.

Дигитални преведувачистудија
Преведи машинаРеференци
Превод кутијаработа
Преносни преведувачиПатуваат

уникатен дизајн

Мали и exquiste, лесен за носење TM02 не е само извонреден производ, туку, исто така, има уникатен дизајн, специјалниот дизајн на мињон и модел привлекува внимание.

Пренослив преведувач

Моќни карактеристики

Силен сигналПоддршка WIFI
Големо складирање4GB RAM + 4GB ROM складирање инбулт
Долга батерија лифтдолго време на подготвеност, 24 часа онлајн превод
Преведувач на вистински јазик
спецификација
TM02 (особина: Преведувач во реално време)
 • Медиа Тек. IncМТК интелигентен чип
 • Спецификација за LCD2.4Inch HD
 • ФлешRAM4GB + ROM4GB
 • Капацитет на батериите1200 mAh
 • Wi-FiIEEE 802.11 b / g / n
 • платформа софтверАндроид 4.4
 • Стил на интерфејсGoogle
 • Јазик38 + Интерлингвален превод, слободна надградба подоцна, поддршка за OTA мрежа автоматска надградба
 • Времето на превод60 сек
 • Режим на употребаНезависно комунално
 • Пат мрежаWIFI
 • Стапка на точност95% над
 • димензија145.5 * 54.8 * 14.6 мм

Претпријатие чест

сертификат ISO

сертификат ISO

Тип на сертификација: ISO 9001: 2008

RoHS сертификат

RoHS сертификат

Сертификација Тип: ознака RoHS

CE сертификат

CE сертификат

Сертификација CE ознака

FCC сертификат

FCC сертификат

Сертификација FCC Марк

АНАТЕЛ сертификат

АНАТЕЛ сертификат

Сертификација АНАТЕЛ марка

MSDS сертификат UN38.3

MSDS сертификат UN38.3

Сертификација UN38.3 ознака

Често поставувани прашања
 • Q1: Зошто да не одберете нас?

  : Имаме повеќе од една деценија искуства во електрониката и имаме нашиот дизајнер и КК тим, така што можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

 • Q2: Може ли да нарачам примерок за тестирање пред да нарачате количество?

  : Да секако. Нашата компанија прифати примерок цел пред големи нарачки. Како нормално. Имаме неколку примероци во залиха на секој модел. па ние ќе ја испратиме нарачката за примероци во рамките на 5 работните денови.

 • Q3: Дали ќе ви дадете бесплатен примерок пред нарачката?

  : Општо земено, за нов клиент прво треба да ја платите за примерокот. За да ја покажеме нашата искреност, цената ќе се одземе во вашиот вистински поредок.

 • Q4: Дали е достапна ODM / OEM услугата?

  : Да, ние нудиме ODM / OEM според условите на клиентот, како што се логото на уредот, стартниот екран, корисничкиот пакет, апликациите да се инсталираат итн.

 • Q5: Колку долго е вашиот гарантен рок?

  : Ние нудиме 1 година гаранција за телефони. Ако предметите се неисправни за не вештачки причини во рок од една година (од датумот на пристигнување), корисниците можат да ги испратат бесплатно за поправка.

Самит Вашето пребарување
Ве молиме напишете ги вашите барања подолу, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро.
Ова поле е задолжително.
Вашата порака е доставена успешно, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро
Другите трговци на големо неодамна купуваат
СЛЕДЕТЕ САД

Neway, е вистинската личност со бела етикета. Ние сме професионални производител во ОЕМ и ОДМ за мобилен телефон. И ние имаме нашиот дизајнер и КК тим, така, можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

Smartphone
Најдобри експерти
Во друг свет со мојот паметен телефон
Ослободениот квалитет
Што е паметен телефон
одлична услуга
Кликнете овде за да се претплатите

Copyright © 2020 Neway Порака копродукции, ООД. Сите права се задржани.