Производи
компанијата

P118 паметен телефон

Мулти Спецификации | Ултра-Ниско | Шарена позадина

Ултра-ниска цена паметен телефон

Моделот P118 е водечки модел на паметен телефон на брендот Neway на почетокот на 2018. P118 телефонот ви нуди тони карактеристики кои ќе ги сакате, но една од најдобрите особини е автономијата на работа - исклучително долго време на екстремна употреба без полнење на паметниот телефон и исклучително кратко време за полнење до максимум. Со две камери, двете од нив имаат главна карактеристика намалена потрошувачка на енергија. Сето ова треба да обезбеди добра безбедност на уредот, стабилност и компатибилност, како и сериозна автономија на батеријата.

Дизајн и градење

Моделот P118 е добро дизајниран и произведен. Со различни спецификации. Ова е малку повеќе од редовниот паметен телефон, но не заборавајте. P118 не е редовен паметен телефон. Овој уред е полн со функции кои не можете да ги најдете во други редовни паметни телефони. Таа обезбедува производи со висок квалитет и висок квалитет со конкурентна цена. P118 нуди неколку уреди со буџетски ум. Оваа единствена цена околу $ 30 - доби највисок рејтинг од нашите тестери.

Плетен заден паметен телефон

СЕКОГАШ е поголем

Целосниот екран во 18: 9 за уште поголем екран и уникатен дизајн.

SLEEK DESIGN.ЕКСТРЕМЕН КОМФОР.

Иновативниот дизајн на екранот ќе ве изненади. Со максимална површина на екранот и минимални граници, P118 удобно се вклопува во вашата дланка.

ЦЕЛ ЕКРАН
18: 9 SCREEN
5.7 DISPLAY
Паметен телефон со повеќе спецификации

перформанси

P118 е базиран на MTK6572, MTK6580 или MTK6737 чипсети, со толку многу опции кои нудат толку многу функции на клиентите, овој чипсет е совршен за мултитаскинг. Може да уживате во игри и апликации кои не се многу барани во смисла на графика. RAM меморијата е 1GB, а внатрешната меморија е 8GB и е достапна за корисникот.

Додека овој телефон на $ 30 не е светкав, успеа да постигне многу добро во речиси сите категории за тестирање. Кога ќе добиете право долу, тоа е телефон со среден опсег со неколку убави додатоци.

5.7 инчен паметен телефон
Двојно камера2MP
18: 9Широк агол
Супер цена$ 23-26
18: паметен телефон 9
Има 5.7-инчен екран заедно со двојни задни камери - еден е 2-мегапикселен, а другиот 2-мегапикселен широк агол. Генерално, квалитетот на сликите направени со главната камера за заднина е добар, но ги заостанува оние на врвните паметни телефони. Постои супер ниска цена околу $ 25, што го оценивме како многу добро.

Контроли

5.7 инчен LCD екран | 3.55 mm Jack | Продажни цени

P118 има класичен изглед во поглед на контролите. На предниот дел, над екранот се поставуваат предната камера, слушалката и сензорот за светлина / близина. Под екранот се наоѓаат три капацитивни копчиња. На врвот на уредот се наоѓа 3.5 милиметарски приклучок, додека на дното е USB портата со микрофон за поништување на бучава. На левата страна се наоѓа копчето за зголемување на гласноста и под него е моќта. На горниот крај на задната страна е правоаголниот модул на камерата - централно поставена, со вертикално поставен дво-LED блиц на левата страна. Над камерата е мала дупка, која е вториот микрофон за поништување на шумот. На долниот крај лево е решетката на звучниците со еден звучник внатре.

3.5mm ниска цена паметен телефон

Што има во кутијата

Neway пристигнува во елегантна кутија со листа на основните спецификации на моделот на грбот. Во полето ќе најдете паметен телефон P'118, брз водич, стандарден USB кабел, слушалка и полнач.

8GB паметен телефон

Спецификација и понуда

Повеќе спецификации (Забелешка: Испрати пребарување во текот на јануари 20, 2019 - февруари 20, 2019, повластени цени ќе бидат доделени OEM цитат може да се преговара)

SPEC 1

25.3222.00

 • ПроцесоротMTK6572
 • OSAndroid5.1
 • фреквенцијаGSM + WCDMA
 • LCD5.7 '' 18: 9
 • Флеш512MB + 512MB
 • Камера2.0 MP + 2.0MP / Двоен блиц
 • Батерија1400mAh
SPEC 2

26.1423.00

 • ПроцесоротMTK6572
 • OSAndroid5.1
 • фреквенцијаGSM + WCDMA
 • LCD5.7 '' 18: 9
 • Флеш512MB + 4GB
 • Камера2.0 MP + 2.0MP / Двоен блиц
 • Батерија1400mAh
SPEC 3

28.4125.00

 • ПроцесоротMTK6580
 • OSAndroid5.1
 • фреквенцијаGSM + WCDMA
 • LCD5.7 '' 18: 9
 • Флеш1GB + 8GB
 • Камера2.0 MP + 2.0MP / Двоен блиц
 • Батерија2000mAh
SPEC 4

45.59 41.00

 • ПроцесоротMTK6737 / 39
 • OSAndroid5.1
 • фреквенцијаGSM + WCDMA
 • LCD5.7 '' 18: 9
 • Флеш1GB + 8GB
 • Камера2.0 MP + 2.0MP / Двоен блиц
 • Батерија2000mAh

Претпријатие чест

сертификат ISO

сертификат ISO

Тип на сертификација: ISO 9001: 2008

RoHS сертификат

RoHS сертификат

Сертификација Тип: ознака RoHS

CE сертификат

CE сертификат

Сертификација CE ознака

FCC сертификат

FCC сертификат

Сертификација FCC Марк

АНАТЕЛ сертификат

АНАТЕЛ сертификат

Сертификација АНАТЕЛ марка

MSDS сертификат UN38.3

MSDS сертификат UN38.3

Сертификација UN38.3 ознака

Често поставувани прашања
 • Q1: Зошто да не одберете нас?

  : Имаме повеќе од една деценија искуства во електрониката и имаме нашиот дизајнер и КК тим, така што можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

 • Q2: Може ли да нарачам примерок за тестирање пред да нарачате количество?

  : Да секако. Нашата компанија прифати примерок цел пред големи нарачки. Како нормално. Имаме неколку примероци во залиха на секој модел. па ние ќе ја испратиме нарачката за примероци во рамките на 5 работните денови.

 • Q3: Дали ќе ви дадете бесплатен примерок пред нарачката?

  : Општо земено, за нов клиент прво треба да ја платите за примерокот. За да ја покажеме нашата искреност, цената ќе се одземе во вашиот вистински поредок.

 • Q4: Дали е достапна ODM / OEM услугата?

  : Да, ние нудиме ODM / OEM според условите на клиентот, како што се логото на уредот, стартниот екран, корисничкиот пакет, апликациите да се инсталираат итн.

 • Q5: Колку долго е вашиот гарантен рок?

  : Ние нудиме 1 година гаранција за телефони. Ако предметите се неисправни за не вештачки причини во рок од една година (од датумот на пристигнување), корисниците можат да ги испратат бесплатно за поправка.

Самит Вашето пребарување
Ве молиме напишете ги вашите барања подолу, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро.
Ова поле е задолжително.
Вашата порака е доставена успешно, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро
Другите трговци на големо неодамна купуваат
СЛЕДЕТЕ САД

Neway, е вистинската личност со бела етикета. Ние сме професионални производител во ОЕМ и ОДМ за мобилен телефон. И ние имаме нашиот дизајнер и КК тим, така, можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

Smartphone
Најдобри експерти
Во друг свет со мојот паметен телефон
Ослободениот квалитет
Што е паметен телефон
одлична услуга
Кликнете овде за да се претплатите

Copyright © 2020 Neway Порака копродукции, ООД. Сите права се задржани.