Производи
компанијата
Корисни теми
INDUSTRY

Август 07, 2020

Зошто Apple се префрла во АРМ и дали сè уште ќе поддржува Intel Macs?
Apple најави дека ќе го префрли процесорот од Intel во АРМ на своите идни Macs. За да откриете што е АРМ и зошто „Епл“ прави таква транзиција, само кликнете на натписот. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Август 08, 2020

Зошто Qualcomm брзо полнење 5 толку специјални и какви уреди го користат?
Лансирањето на решението за полнење Брзо полнење 5 (наведено како QC 5.0) кое нуди поддршка за 100W моќност и погоре носи нов концепт за брзо полнење технологија. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Јули 31, 2020

Што е WiFi 5 GHz и како се разликува од 2.4 GHz
Wi-Fi 5 GHz е во поглед на луѓето веќе некое време, но сепак многумина ги збунува. Проверете за да се разјасните за тоа и за разликата од 2.4 GHz. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Јули 30, 2020

Автоматска контрола на осветленоста: дали може да се подобри искуството за корисниците
Автоматската контрола на осветленоста сега е широко распространета функционалност кај повеќето паметни телефони. Само кликнете за да го пронајдете основното разбирање, како и дали е корисно. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Јули 24, 2020

Пулсот оксиметар: Што е тоа, како да се користи и како да се избере
Пулсот оксиметар е широко користената алатка за лично здравје. Кликнете за да најдете што е тоа, како работи, како да го користите како и како да го изберете вистинскиот. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Јули 23, 2020

Конкуренцијата на нови телефони во втората половина на 2020 година е вклучена
Официјалното натпреварување, по загревањето, започна меѓу најновата технологија и највисоката конфигурација предводник на нови телефони во втората половина на оваа година. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јули 17, 2020

Течен силикон: Зошто Apple го користи за случајот со iPhone
Епл користи течен силикон како материјал за официјалниот случај на iPhone. Кликнете овде за да добиете бесење на овој материјал и зошто се користи за случајот со iPhone. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Јули 15, 2020

Како да ја изберете вистинската таблета со 12 едноставни прашања
Во моментов има голем број различни таблети што се нудат. Како да се избере вистинскиот, изгледа тешко. Не се секирај. Кликнете за да го направите вашиот избор многу полесен. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Јули 10, 2020

Haptic Touch: Совети за користење на 3D допир на iPhone
Ако сте корисник на IOS систем, сигурно сте слушнале за оваа функција: 3D Touch. Што можете да знаете освен Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Јули 08, 2020

Паметна нараквица: Што прави овој паметен носен гаџет
Паметната нараквица е на пат. Но, сè уште има многу луѓе кои не знаат ништо за тоа што може да направи. The post ќе ја разгледа неговата корисност. Проверете за да најдете. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Јули 02, 2020

Истражено: Зошто iPhone 12 нема да дојде со бесплатни ушни уреди
Потврдена е гласината дека iPhone 12 нема да има бесплатни EarPods. Проверете за да откриете зошто Apple донесува ваква одлука и примарно решение за безжични слушалки. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Јули 02, 2020

Како да ги поврзете вашите слушалки за Bluetooth со Nintendo Switch
Прочитајте ја денешната статија во врска со тоа како да поврзете безжични слушалки со Nintendo Switch на три начина. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Јуни 24, 2020

Лична карта: Никогаш не можете да бидете премногу внимателни
Концептот на отпечаток од прсти и препознавање на лична карта, како и за тоа како да се подигне безбедносното ниво на тоа, ќе укаже на следната статија. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јуни 18, 2020

Карактеристика на HDMI активните оптички кабли (AOC)
Прочитајте ја оваа статија за да го збогатите вашето знаење за разликата помеѓу традиционалните HDMI бакарни основни кабли и HDMI Active Optical (AOC) кабли и да направите подобар избор за тоа. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Јуни 12, 2020

Дали се паметни телефони со поп-ап камера сигурни
Денес, сè повеќе нови паметни телефони го погодуваат пазарот што доаѓа со пуканата камера. Но, дали вреди да се купи еден? Проверете ја објавата за да го пронајдете одговорот. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Јуни 05, 2020

УВ-стерилизатор истражена: Дали е вредно да се купи еден
Неодамна, со континуираната појава на епидемија од 2019 година-nCoV, УВ-стерилизаторите се во итна потреба. Кликнете за да откриете како тие работат и дали вреди да се купат. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Може 29, 2020

GaN VS Нормален полнач за батерии: Погледнете како се разликуваат
Неодамна, се повеќе и повеќе полначи на GaN се на пат. Како се разликуваат од нормалните полначи на батерии? Дали можат да ги заменат нормалните? Само проверете го постот. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Може 20, 2020

Како да ги поправите ѓубрето од своја сопствена при работа само со една од слушалките
„Зошто работи само моето уво“ може да биде најчестото прашање што луѓето би сакале да го постават. Следете нè на денешната статија и дознајте повеќе за тоа. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Може 19, 2020

Како да изберете WLAN или Cellular за вашиот iPad
Можеби ќе бидете збунети околу тоа дали да изберете WLAN или мобилен модел за вашиот прв iPad. Допрете ја објавата што споредува два модели на iPad за да ја олесните вашата одлука. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Може 15, 2020

Mac mini двоен приказ: Како да Grt Dock на долниот екран
Со Mac mini, можете да продолжите со двоен дисплеј. Но, пристаништето секогаш се прикажува на примарниот дисплеј. Како да grt пристаништето на долниот екран на секундарниот дисплеј? Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Може 13, 2020

Што е полначот за гасови? Истражување на новата технологија за полнење
Неодамна, полначите на ГАН се лутина и се ставаат во фокус. Ако имате интерес за овој нов вид полнач, само проверете ја објавата. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Може 06, 2020

Водич за купување: Како да изберете најдобар инфрацрвен термометар
Неодамна, не-контактни инфрацрвени термометри се во итна потреба. Но, како да се избере најдобриот на тековниот пазар? Проверете ја објавата за да дознаете. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Април 24, 2020

Дополнителни мали мики на вашиот телефон: Сè што треба да знаете
Покрај главниот микрофон, ако забележите внимателно, можете да видите и други мали микро-дупки на вашиот телефон. Проверете ја објавата за да дознаете сè што сакате да знаете за нив. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Април 16, 2020

Слушалки за Apple Lightning VS 3.5mm: Како се разликуваат
Бидејќи Apple исфрли 3.5 милиметарски приклучок за слушалки, слушалките на Apple Lightning се налутија. Проверете ја објавата за да ја знаете нивната разлика од слушалките од 3.5 мм. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Април 10, 2020

Како да изберете откажување на бучава на AirPods Pro
Некои избираат да ја вклучат јачината на звукот кога се погодени од бучава. Но, слушањето слушалки со големи количини може да ви го оштети слухот. Без грижи, слушалките што откажуваат бучава не можат да помогнат. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Април 01, 2020

Како да го изберете вистинскиот WiFi рутер за подобрување на брзината на WiFi
Избирањето на соодветниот WiFi рутер за подобрување на брзината на WiFi не е лесно поради постојните заблуди на купувањето. Не се секирај. Проверете за да најдете како да го изберете вистинскиот. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Март 25, 2020

Целосен водич и совети: Како да користите инфрацрвен термометар
Во моментов, најчесто користената алатка за откривање на телесната температура треба да биде инфрацрвените термометри. Само прочитајте ја објавата за да добиете како да користите. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Март 23, 2020

Што е инфрацрвен термометар и како работи?
Досега, инфрацрвениот термометар стана друг вид термометар за мерење на телесната температура. Проверете го објавувањето веднаш за да сфатите сè за тоа. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Март 20, 2020

П пенкало - симбол на серијалот за белешки на Галакси
Раѓањето на С Пен беше толку извонредно и огромно што нејзината еволуција со секое лансирање на серијалот Галакси Забелешка привлечна. Дали С Пен е навистина толку неверојатно? Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Март 17, 2020

i10 VS i9s TWS Earbuds: Кој клон на Apple AirPods победи
i10 и i9s TWS вистинските безжични ушни слушалки се два од најефикасните клонови на Apple AirPods. Сакате да знаете која е подобра? Само проверете го постот. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Март 16, 2020

Како работи микро USB до HDMI адаптер со вашиот телевизор
Микро USB до HDMI адаптер е ефикасен начин за поврзување на телефонот со ТВ-уредот. Пронајдете што е тоа и како да го користите за врската на објавата. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Март 13, 2020

Двојна активна VS двојна подготвеност, што треба да знаете?
Поголемиот дел од телефоните со Android поддржуваат двоен режим на подготвеност, па дури и iPhone со системот IOS лансираше неколку модели кои овозможуваат режим на двојно мирување. Ајде да дознаеме повеќе за двојниот режим на подготвеност денес. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Март 11, 2020

Водич за родители: Како да го изберете првиот телефон на вашето дете
Во ерата на паметни телефони во денешно време, изборот на првиот телефон за вашето дете станува многу потешко. Но, не се секирај. Проверете го објавувањето што ќе ве води како да изберете. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Март 10, 2020

Целосни инструкции: Како да се користи TWS Bluetooth слушалките
TWS слушалките на Bluetooth се околу некое време. Но, дали навистина знаете што се тие и како да ги користите? Ако не, проверете го постот. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Март 09, 2020

Huawei HMS VS Google Core GMS: Врвот на Android Android
Huawei започна да го отвора глобалниот пазар преку HMS, HMS-услугата Huawei е наметната да ја замени услугата GMS на Google. Ајде да откриеме дали може да успее денес. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Март 05, 2020

Како да избегнете OLED дисплеј согорување на вашиот телефон
Екранот за паметни телефони OLED е навистина подложен на согорување. Загрижени за тоа? Само проверете го постот кој ќе ви каже што е тоа и како да го избегнете. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Март 04, 2020

Колку вреди вашиот искористен iPhone
Користените iPhone телефони, како iPhone 7 или 8, скоро секогаш чинат повеќе од истата генерација на телефони со Android. Зошто овој тригодишен телефон сè уште може да вреди толку многу? Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Март 02, 2020

Како да ги поврзете Apple AirPods со вашиот MacBook
Настојувате да ги поврзете AirPods со вашиот MacBook, но ви е тешко? Не се секирај. Овој пост ќе ве води како да се поврзете преку чекор-по-упатства. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Февруари 28, 2020

7 Моќен просо МИУИ 11 Скриени карактеристики што можеби не ги знаете
Најновиот оперативен систем Millet MIUI 11 има многу нови, но забележливи карактеристики. Еве го овој пост кој ќе ви ги претстави овие скриени карактеристики. Не пропуштајте го тоа Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Февруари 26, 2020

Комплетен водич: Како да ги чувате сите фотографии бесплатно на вашиот паметен телефон
Секогаш наоѓајте фотографии на вашиот телефон лесно да се изгубите? Ако е така, проверете го упатството за тоа како да ги ослободите и неограничено да ги копирате за постојано чување на фотографии. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Февруари 25, 2020

Слушалки VS слушалки: Која е разликата и како да изберете
Денешната статија е во илустрација на три начини на носење и неколку предлози за правилно користење на слушалките. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Февруари 24, 2020

Apple AirPods Pro vs Huawei FreeBuds 3: Кои менито се претпочитаат?
Неодамна, две од најмоќните слушалки на TWS мора да бидат Apple AirPods Pro и Huawei FreeBuds 3. Но, кои се подобро да ги купите? Само проверете го постот. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Февруари 19, 2020

Објаснување на резолуцијата на екранот за паметни телефони: Што е HD, FHD и UHD
Условите како HD, FHD и UHD на паметните телефони секогаш се збунувачки. Што значат тие навистина? Која е нивната разлика? Проверете ја објавата за да го пронајдете одговорот. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Февруари 19, 2020

Како да го прикажете огледалото на вашиот телефон на компјутер
Постои зголемена популарност на пресликување на телефон на компјутер, поради ограничување на големината на екранот на телефонот или за целите на шоуто во живо. Всушност, постојат неколку начини на пресликување. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Февруари 15, 2020

Крив наспроти рамен екран на паметни телефони: Кои се разликите
Денес трендот на закривен екран на паметните телефони се зголемува. Но, споредено со рамниот, кои се нејзините разлики? Прочитајте ја објавата за да ја пронајдете. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Февруари 12, 2020

5 вештачки вештини за вехат канцеларија вештини што веројатно никогаш не сте знаеле за тоа
Вехат сега се користи и за канцелариска работа. За подобрување на ефикасноста во работењето, овој пост ќе ви понуди 5 практични вештини за канцеларијата Wechat. Не пропуштајте го тоа Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Февруари 21, 2020

Еве зошто победи Apple A13 Bionic чипсет
Бионичкиот чипсет на Apple A13 беше признат дека е најбрзиот чипсет. Тука ќе се спореди Apple A13 со Huawei Kinrin 990 5G како и Snapdragon 855 Plus за да ја видат први нивната разлика и да го дознаат подобрувањето помеѓу Apple A13 и A12. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Февруари 04, 2020

Гимбал: Погледнете што е тоа и како работи
Секогаш може да видите гумбал во стабилизаторот на камерата, но малку знаете за тоа. Не грижи се Овој пост овде ќе ви каже што е и како работи. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Февруари 04, 2020

Паметни одлични телефони со лесни оперативни системи: мобилна иднина на Африка?
Паметните телефони со функција со оперативни системи Каи се на марш во Африка. Но, дали тие се иднината на растот на африканските мобилни телефони? Кликнете на објавата за да го добиете одговорот. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Јануари 17, 2020

Како се оладува прекумерниот телефон?
Денес мобилниот телефон беше неопходност во нашиот живот. Но, понекогаш ќе дознаете дека телефонот се загрева и се чини дека ќе го истражува следната секунда. Зошто е тоа? Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Јануари 15, 2020

Каиос објасни: Што е тоа и зошто е популарно
Денес, го забележуваме подемот на KaiOS бидејќи сè повеќе технолошки брендови вршат притисок за тоа. Што е KaiOS и зошто е толку популарен? Најдете го одговорот во овој пост. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Јануари 07, 2020

Совети за тоа како да изберете добар кабел за податоци за вашиот мобилен телефон
Дали се соочувате со проблемот да не знаете како да изберете добар кабел за телефонски податоци кога имате намера да купите? Ако да, проверете го овој пост што е наменет за вас. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Јануари 02, 2020

Еве зошто на iPhone нема потреба од голем капацитет за батерија
Цело време, Епл дизајнираше Ајфоните да имаат помали капацитети за батерии. Зошто? Исто така, зошто на iPhone не му треба поголема батерија? Проверете го постот. Еве ги причините. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Декември 31, 2019

Паметни телефони со закривен екран: 5 причини да не се купи еден
Паметните телефони со закривени екрани се немири неодамна. Сепак, сè уште не многу луѓе избираат да купат еден. Зошто? Не пропуштајте го овој пост кој ќе ви ги каже причините. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Декември 26, 2019

Jackек за слушалки: Што е тоа и како работи?
Додека користите слушалки, се чини дека ретко забележуваме еден клучен дел од тоа - headек за слушалки. Ако имате iosубопитност за тоа, проверете ја објавата за да дознаете повеќе. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Декември 24, 2019

AirPods 2 VS AirPods 1: Дали навистина вреди пари?
Раѓањето на AirPods 2 предизвика многу спорови. Некои сметаат дека не вреди да се купуваат, додека некои сè уште поддржуваат. овој напис ќе ги спореди AirPods 2 со првата генерација и исто така ќе препорача друг избор за вас. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Декември 23, 2019

Телефонски прикази за освежување на 90Hz: Дали е подобар од 60Hz?
Неодамна, многу продавачи на телефони им донесоа на јавноста дисплеи со висока стапка на освежување од 90Hz. Сепак, дали е подобро од 60Hz? Пренесете го постот за да го дознаете одговорот. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Декември 18, 2019

5G телефон: Секој познат телефон и дали ќе ги купите?
Бидејќи тие се толку многу 5G телефони што излегуваат овој декември, важно е изборот на оној што одговара на вашите потреби. Овде препорачуваме неколку избори на 5G телефони објавени во декември 2019 година. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Декември 17, 2019

Зошто iOS со помалку RAM перформанси подобро од Android уредите?
Уредите со iOS секогаш изведуваат побрзо и побрзо со помалку RAM меморија од Android. Зошто? Ако сте iousубопитни за тоа, кликнете на објавата за да го најдете одговорот. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Декември 11, 2019

Дали е вредно да се купат телефони со преклопен екран во 2019?
Телефонот со преклопен екран е една од новите одлики на паметните телефони во 2019. Сепак, дали вреди да се купи еден? The post ќе ви го добие одговорот и ќе ви понуди најдобар избор. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Декември 04, 2019

Кои се здравствените и безбедносните проблеми на паметните часовници и како да се справите со нив?
Дали се паметни часовници безбедни за носење? Кои се здравствените и безбедносните проблеми на паметните часовници? Како да ги надминете? Прочитајте го објавата за да го добиете одговорот. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Ноември 12, 2019

CPU или RAM меморија: Како да го запрете телефонот од застој?
Бавниот телефон или компјутер отсекогаш бил главоболка за повеќето луѓе, особено за корисниците на Android. Која е причината зад тоа? Многумина може да кажат RAM меморија. Но, дали е тоа секогаш случај? Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Ноември 08, 2019

Комплетен водич: Дали е неопходно станица за докинг?
Можеби сте слушнале за докинг станицата и конверторот и за нивната употреба, но оние што имаат систематско знаење за нив остануваат малцинства. Значи, ние ќе ви овозможиме со тие информации. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Ноември 04, 2019

Дали е подобро да се користи DisplayPort или HDMI?
Кога користиме електронски уреди, мора да бидеме curубопитни за дизајнот на интерфејсот на уредот. Ние сме iousубопитни за функционалните разлики помеѓу овие интерфејси со различна форма. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Ноември 01, 2019

Вредни груби паметни телефони на 2020: IP68, Водоотпорен и ударна
Во суровата работна околина, дали паметните телефони можат да ви предизвикаат главоболки? Дали сè уште ви пречи кога случајно ќе го скршите екранот на телефонот? Проверете ја оваа статија, ние ќе ви го препорачаме најдобриот солиден паметен телефон за вас. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Октомври 28, 2019

Како користите асистентен допир во iPhone
„Може да ве однесе дома каде и да сте“, рече Jobsобс. Практичното и персонализирано копче Home е скоро најголемата карактеристика на iPhone се до лансирањето на iPhone X сериите, но никогаш не ни остави. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Октомври 23, 2019

Екран со паметни телефони LCD VS OLED: Каде лежи разликата?
Честопати слушаме за разни телефонски екрани како што се сензорен екран и цел екран, но секогаш има два вида на екраните: LCD и OLED. Па, како да изберете кога ќе купите нов телефон? Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Октомври 21, 2019

Сите за развојот и целите на портот HDMI
Со популарноста на паметните ТВ кутии, сè повеќе луѓе се запознаваат со HDMI, кој широко се користи во паметни телевизори, поставувани кутии и проектори. Но, дали знаете за што се залага HDMI? Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Октомври 16, 2019

Која е разликата помеѓу 720p VS 1080p на телефон и дали повисоки PPI значи подобар квалитет?
Многу телефони излегоа неодамна и повеќето луѓе ќе ги проверат параметрите пред да купат. Дали некогаш сте збунети од „резолуцијата“? Што значи тоа? Дали поголема повисока резолуција е подобра? Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Октомври 14, 2019

Што е Bluetooth користено за мобилен телефон
Во минатото, Bluetooth беше неопходна одлика на мобилните телефони, сега, сепак, истото беше игнорирано постепено заради Wi-Fi и мрежата. Така, денес ние ќе ви дадеме поширока слика за тоа. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Октомври 11, 2019

Кои се заканите со кои се соочува „Епл“ и дали има јаки страни на iPhone 11
Apple зазема одредена позиција на пазарот со својот капитал и креативноста. Но, како што се зголемуваат телефоните со Android, како што е Huawei, дали може да ја задржи позицијата со објавување на iPhone 11 серија? Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Октомври 09, 2019

Huawei Mate 30 VS iPhone 11: Преглед на спецификации и цени
Овој септември се појави жестока конкуренција помеѓу Huawei и Apple на телефонот со ново издание, и двата се толку добри што многумина можат да бидат збунети. Денес ние ќе ви помогнеме да го направите најдобриот избор. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Септември 27, 2019

Издаден е iPhone 11: Како да се пренесат податоците на нов iPhone
Лансирањето на нови iPhone телефони е во центарот на вниманието секоја година. Така, денес, ние ќе ви ги покажеме предностите и недостатоците на нив и уште поважно, што треба да направите кога ќе промените нов iPhone. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Септември 25, 2019

Тајните на ажурирањето на Android и како да се надополни Android телефонот
Повеќето луѓе можеби добиле известување за ново андроид ажурирање, дали треба да го ажурираме веднаш? Што точно ажурира системот и кои се добрите и лошите страни за тоа? Како да се ажурира? Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Септември 17, 2019

Поставете го телефонот! Вашиот паметен телефон ви го уништува спиењето
Вие ги следите рецептите за спиење во вашата диета и многу вежбате, зошто сè уште треба да чекате долго време за да заспиете? Дали некогаш сте размислувале за виновен мобилниот телефон и таблетот? Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Септември 11, 2019

Врвни нови телефони што доаѓаат во 2019 и 2020
Еволуцијата на паметниот телефон е надвор од нашата имагинација, зарем не? Кое ќе биде новото поле на конкуренција? Ајде да ги разгледаме некои идни телефони што можат да ја променат индустријата за паметни телефони. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Септември 09, 2019

Зошто брзо се загрева вашиот телефон и како брзо да се олади
Тоа е главоболка за многу корисници на „Андроид“, нивниот телефон е склоен, се склони кон прегревање. Всушност, може да претставува голема закана по телефон. Значи, неопходно е да се дознае причината да се преземат некои мерки. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Септември 06, 2019

Зошто не е дозволена Power Bank во чекиран багаж: Работи што треба да ги знаете за батеријата TSA
Можеби сте забележале дека не можете да проверите во вашата електроенергетска банка кога летате, но носете ја заедно со вас. Зошто е тоа? Дали тоа ќе предизвика оштетување на летањето? Какви батерии може да ги земете во авион? Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Септември 04, 2019

Како да поставите фабрички ресетирање и дали е лошо за вашиот уред со Android
Можеби знаеме дека кога мобилниот телефон наиде на проблеми, фабричкото ресетирање може да помогне да се опорави. Но, постои и загриженост: дали може да предизвика оштетување на телефонот? Колку влијание ќе има? Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Септември 02, 2019

Како да користите уред за GPS следење на вашиот паметен телефон
GPS значи многу за нас особено кога телефонот недостасува или навигација. Но, што ако пренесете го вашиот телефон на GPS tracker? Впрочем, и покрај сопствените детерминирања, тој сепак може да успее. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Август 30, 2019

Што е USB C и како да извлечете максимум од тоа
Можеби не сме непознати за интерфејсот Type-C бидејќи се применува на повеќето телефони со Android, како што се Huawei, Samsung и Honor. Но, многу луѓе може само да го знаат тоа за поддршка на двојно вметнување. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Август 28, 2019

GSM VS CDMA телефонски мрежи: Која е разликата и која е подобра?
Ако сакате да купите нов телефон и да изберете оператор, или само сте заинтересирани за мобилната мрежа, можеби сте слушнале за GSM и CDMA. Но, какви се тие на земјата и како тие ќе влијаат на вашиот живот? Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Август 26, 2019

Што е СИМ картичка и сè што треба да знаете за тоа
Сите знаеме дека паметен телефон не може да го донесе својот потенцијал без СИМ-картичка, но малкумина имаат сеопфатно знаење за тоа. Оваа статија е за тоа што е тоа и различни начини на инсталирање. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Август 23, 2019

Antutu & DxOMark: Дали навистина е важно рангирањето на репер телефоните
Кога сакаме да ги тестираме перформансите на нашиот телефон, некои апликации за одредници на Android ќе ни станат на ум во прв план и Антуту е еден од нив. Но, дали резултатите од Антуту навистина претставуваат претстава? Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Август 21, 2019

Како да наплаќате банка за напојување и која е претпазливоста за употреба
Денес никој не може да живее без паметен телефон, па како негов преносен полнач особено за време на патувањето. Правилниот метод на полнење може да го продолжи неговиот животен век додека неправилното може да предизвика опасност. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Август 19, 2019

Што мислите за технолошката војна на MediaTek и Qualcomm Snapdragon, и каде ќе биде иднината на MTK?
Споменете го MTK и можеби ќе помислиме на неговиот предводник на HelioX20, P10 и X10. Некогаш навистина поседуваше славна ера, но сега постепено исчезнува. Зошто е тоа? Каде се наоѓа нејзината иднина? Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Август 16, 2019

4GB, 6GB или 8GB: Колку RAM меморија ми е потребна
Во последните години се забележува развој на телефони со Android. Но, можеби исто така откривте дека побарувачката на неговиот систем за RAM меморија нема крај. Колку RAM меморија на земјата ми треба? Дали е потребно да се избере 8GB? Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Август 14, 2019

Како да ги поврзете Bluetooth слушалките за работа со вашиот телефон
Слушалката Bluetooth ја ослободи нашата рака да правиме што сакаме. Како и да е, можеби е депресивно кога Bluetooth е поврзан, но не е поврзан со вашиот телефон. Можеби ќе ви треба овој напис за да ви помогнеме. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Август 12, 2019

Што е 5G? И како за 5G Mate 20X VS 4G P30 Pro
Износот на напредокот го раѓа трендот на 5G. Но, дали знаете што значи 5G и разликата помеѓу 4G и 5G? Денес ние ќе ви обезбедиме сè што треба да знаете за оваа новородена технологија. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Август 09, 2019

Што е NFC и како да користите NFC на вашиот телефон
Дали некогаш сте забележале дека има сигнал за NFC на вашиот паметен телефон? Дали знаете дека игра важна улога во нашиот секојдневен живот? Така, денес ние ќе ви дадеме поширока слика за оваа силна функција. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Август 07, 2019

Што е MiFi и како да се користи HotFot за MiFi?
Можеби сте слушнале за „Wi-Fi жариште“, „Wi-Fi dongle“ и „Wi-Fi-јајце“, но можеби сте странски „MiFi“ - што е еквивалентно на мобилната WiFi. Така, ние ќе ги претставиме сите што треба да знаете за MiFi. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Август 05, 2019

Што предизвикува скенер за отпечатоци од паметни телефони не е достапен и како да го поправам?
Во денешно време, едвај можете да видите паметен телефон без сензор за отпечатоци, кој има многу форми. Но, многу од нас исто така страдаат од неговата дефект. Зошто е тоа? Како да го поправите? Еве ги решенијата. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Август 02, 2019

Совети 8 за продолжување на траењето на батеријата на вашиот смартфон
Како што се подобруваат перформансите на паметниот телефон, батеријата стана слабост на тоа заради ограничениот капацитет и долго време на полнење. И продолжувањето на траењето на батеријата може да ви помогне да се борите против него. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јули 31, 2019

Што е основно процесорот и е окта-основно подобро од квадрат
Можеби ќе забележиме дека процесорот на нашиот телефон се развива кон повеќекратно. Но, можеби се прашувате зошто е тоа и која е разликата меѓу јадрата. Овде ќе ви овозможиме поширока слика за процесорот. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Јули 29, 2019

Како да ја зголемите меморијата на вашиот паметен телефон
Ограничното складирање на телефонот и забавувањето на работењето отсекогаш биле главоболка за нас. Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да се ослободи вредниот простор и да се одржува ефикасно. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јули 26, 2019

Зошто операцијата ќе забави и како да се забрза телефонот?
Ние секогаш сме импресионирани од непреченото работење на новиот паметен телефон. Како што поминува времето, сепак ќе стане побавно. Значи овој напис ќе ви ги каже причините за тоа и ќе ви даде решение. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Јули 24, 2019

Испукани паметни екран? И како да го надминете скршениот телефонски екран
Мобилните телефони играат важна улога во нашиот секојдневен живот и трендот е постојано зголемување на големината на екранот. Но, кога е распукано, нашите срца се скршени. Значи овој напис ќе ви каже како да се справи со тоа. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Јули 23, 2019

Како да изберете најдобра банка за енергија за паметен телефон?
Неизбежно е вашиот телефон да истекува на власт за време на долго патување и моќна банка е задолжителна. Значи тука е проблемот: како да се избере најдобра банка за моќ? Оваа статија ќе ви даде одговор. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јули 19, 2019

Зошто системско чување презема повеќе простор како мобилен телефон капацитет Стани поголем?
Кој е виновникот за постојано поголемо складирање на системот, бидејќи капацитетот на мобилниот телефон станува поголем? Зошто е тоа? Не грижете се, овој напис ќе ви даде одговор и решенија. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Јули 17, 2019

Топ 6 совети за преземање Прекрасни фотографии
Најголемата забава за време на патувањето може да снима прекрасни фотографии, но секогаш постои јаз меѓу она што го гледате и како се прикажува фотографијата. Значи овој напис ќе обезбеди некои совети за фотографија за вас. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јули 15, 2019

Како доаѓаат не-отстранливи батерии?
Не-отстранливи батерии беа речиси нечуено во минатото. Денес, сепак, ние не сме непознати за нив, бидејќи Apple го започна својот прв iPhone. Значи, зошто оваа иновација постои? Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Јули 12, 2019

Како да се направи поголемиот дел од WeChat за компјутер
Во последните статии ве запознавме со она што е WeChat, како да го користиме на телефонот и разликите помеѓу WeChat и WhatsApp. Денес, ние ќе ви покажеме како да го искористите најдоброто од веб WeChat. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Јули 10, 2019

WeChat VS WhatsAPAP: Што е дефференција?
Многу луѓе можеби се запознаени со WhatsApp, но ако во Кина, повеќе или помалку ќе знаете нешто за WeChat, кинеската верзија на WhatsApp. Оваа статија ќе обезбеди разлики меѓу нив. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Јули 09, 2019

iPhone iCloud поддржува најава за идентификација на лице, дали го користевте?
Епл ја ажурираше верзијата на iOS 13 Beta 3. Во оваа верзија, Apple носи повеќе функции на корисниците, така што корисниците можат да имаат подобро искуство при користење на мобилни телефони. Неодамна, според странските медиуми, 9To5Mac известува, Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Јули 05, 2019

Како да ги чувате мобилните податоци на вашиот паметен телефон од неизлечиво?
Првото нешто што го правиме кога пристигнуваме на некое место може да биде поврзување на WiFi, но мобилните податоци не се затворени. Може ли да искористиш приликата додека имаш WiFi? Всушност, постои вградена функција која може да ви помогне. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Јули 03, 2019

Што е режим на авион и како да го искористите тоа?
Можеби сте забележале дека на вашиот телефон има функција наречена "авионски режим", но дали е дизајнирана единствено за преземање авион? Дали има друга употреба? Оваа статија ќе ви даде одговор. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јули 01, 2019

Историја на паметните телефони Што не знаете: 1902-2019
Во 1902, Американецот Натан Стуббилд го направи првиот безжичен телефонски уред, кој отвори пат за човечко истражување на мобилната технологија. Од тогаш до сега, какво влијание има тоа во животот на луѓето? Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јуни 28, 2019

MediaTek Helio P65: Процес 12nm и воведен во јули
Во јуни 25th, еден ден пред официјалното отворање на MWC19 Шангај, MediaTek го објави својот нов процесор за паметни телефони Helio P65. Од гледна точка на именување, ова е процесор од средината на опсег. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Јуни 27, 2019

Како да ги вратите вашите контакти изгубени на паметен телефон
Ако никогаш немате резервна копија за вашите контакти, кога оперативниот систем ќе тргне наопаку, може да ги изгубите сите ваши податоци за контакти во трепкање од око. Тука, ние го собереме најдоброто решение за враќање на контакти. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Јуни 21, 2019

Што е Root и како да се искорени вашиот Andriod паметен телефон
Можеби сте го виделе "коренот на Андроид" на интернет. Откако ќе дојде време кога многу телефони на Андроид не успеаја да го остварат својот целосен потенцијал, а виновникот лежи во "коренот". Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јуни 20, 2019

Ризици што треба да ги знаете кога носите слушалки
Се чини дека е модно да носат слушалки за во уво или слушалки и лесно е да се видат млади луѓе што ги носат во автобус или метро. Сепак, тие можеби нема да знаат дека постојат ризици демнат во нивните слушалки. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Јуни 14, 2019

5 едноставни совети за полнење на вашиот паметен телефон побрзо
Тоа е вознемирувачко кога излегувате, но телефонот не е целосно наполнет. Некои бренд производители имаат воведено брзо полнење функција, која може да го реши проблемот со брзо полнење за вас. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Јуни 11, 2019

Работи што треба да ги знаете за да ги одберете вашите најдобри паметни часовници
Како паметен телефон стана задолжителен за секого, и разни гаџети се пробиваат во нашиот секојдневен живот, тука доаѓа проблемот, дали е неопходно да се купи паметен часовник? Како да го избереме најдобриот паметен часовник? Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Јуни 04, 2019

Како да се направи и не треба да се прави кога ќе го испуштите вашиот телефон во вода
Ако, за жал, го испуштите телефонот во вода или тоалет, преземањето на итни дејства може да го спречи вашиот телефон од понатамошни оштетувања. Затоа, преземете ги следниве мерки за да го заштитите вашиот мобилен телефон. Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Може 31, 2019

Безжичен мобилен телефон полнач: тоа е лошо за батеријата?
Како што луѓето се повеќе и повеќе се потпираат на мобилни телефони, тоа е катастрофа за нив да се најдат себеси со мртов мобилен телефон. Благодарение на напредокот на технологијата, брзото полнење еднаш ги задоволи потребите на луѓето. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Може 29, 2019

Како да се користи WeChat: 6 Coups ви кажува како да игра WeChat
Како да се користи WeChat? И дали знаете дека WeChat има многу Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Може 24, 2019

Внимание! Не бришете го телефонскиот екран со алкохол кој е екстремно смртоносен за екран
Додека телефонот се користи подолго време, екранот ќе биде валкан, а исто така ќе има пепел во јазот, како и голем број бактерии кои се невидливи за голо око. Тогаш, што е вистинскиот начин за чистење на вашиот мобилен телефон? Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Може 22, 2019

Која е разликата помеѓу рестартирање на телефонот и исклучување?
По долго време на употреба, неизбежно е дека мобилниот телефон ќе биде заглавен. Многу луѓе природно ќе го вклучат мобилниот телефон да го рестартира или исклучи, а потоа повторно да го вклучи, па паметен телефон може да го кешира сам по себе. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Може 17, 2019

Зошто изгледаме чудно во самобилите отколку што се рефлектира во огледалото
Ако некогаш сте се запрашале: "Зошто моето лице изгледа криво на слики?" И во одреден момент од нашиот живот, се прашувавме зошто на земјата изгледаме поинаку во огледалото отколку во фотографиите. Што е ова магии, нели? Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Може 15, 2019

Дали брзината на полнење на телефонот зависи од USB-приклучокот или податочниот кабел?
Сите знаеме дека брзината на полнење на телефони е неразделно поврзана со полначот. Полначот се состои од USB приклучок и податочна линија. Дали брзината на полнење на паметниот телефон зависи од USB-приклучокот или кабелот за податоци? Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Може 10, 2019

6 работи што треба да размислат пред да одлучите кој телефон треба да го добијам
Со одлични нови предности од Apple и Samsung, кои се борат за вашето внимание, плус десетици висококвалитетни опции за оние кои имаат буџет, изборот на вистинскиот паметен телефон никогаш не бил предизвик. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Може 07, 2019

Овие грешки често се случуваат на нашите телефони, како можат брзо да се решат?
Во процесот на користење на мобилниот телефон, неизбежно е да се појават различни ситуации, како што телефонот нема причина да се заглави, екранот е дефектен итн. Во тоа време треба да знаете некои методи за да ги решите. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Април 30, 2019

5G стандард: MediaTek M70 го презема водството во поддршка на HPUE технологијата
Од MWC2019, видовме дека Qualcomm Snapdragon X50 и Huawei Barong 5000 MediaTek Helio M70 ги мереле податоците на низата на 5G производи. Меѓу нив Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Април 26, 2019

Trendsetter: Huawei P30 Pro vs Samsung S10
Во 2019, Самсунг беше првиот што ја започна својата нова генерација на предводник на мобилен телефон - серијата Samsung Galaxy S10. Неодамна, Huawei ја претстави новата генерација на предводен уред Huawei P30 Pro. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Април 23, 2019

Осомничени Screen Breaks, Samsung го одложи финалниот телефон конференција
На април 23, Samsung беше одлучено да го одложи издавањето на Galaxy Fold за да го подобри интегритетот на производот. Датумот на објавување ќе биде објавен за неколку недели. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Април 17, 2019

Нубиа зглоб телефон: неограничена можност
Првиот погоден за носење телефон од Нубија беше откриен во април 4th, ставајќи го мобилниот телефон напред во ново поле. Технологијата се развива од изминатите неколку децении, стапката на хај-тек Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Април 10, 2019

Samsung развива Galaxy Note 10 во четири модели, поддржува Quad Cameras и 5G
Април 8, 2019 - Самсунг може да издаде четири различни Galaxy Note 10 модели. Оваа година, Samsung направи нешто поинакво со својата Galaxy S10 серија. Наместо само ослободување на обичен и Плус модел, можеме да видиме Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Април 04, 2019

Што е NFC? NFC технологија што треба да знаете
НФЦ е нешто што може да се слушне споменато во врска со паметните телефони, но дали знаете што стои за NFC или што значи NFC за вашиот телефон особено? Во оваа статија би сакале да воведат како да се користи NFC Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Март 27, 2019

Huawei P30Pro пристигна и што да очекувате?
Huawei во вторникот ќе го објави P30 на настанот во Париз, Франција. Но, со толку многу протекување во последните неколку недели не очекуваме да видиме многу изненадувања. Huawei P30, P30 Pro и P30 Lite паметни телефони Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Март 15, 2019

USB4 ќе го револуционизира USB стандардот, Type-c ќе биде уште посилно
Организацијата за промоција на USB препорачува само тип-тип за интерфејс, протоколот USB4 ќе се развива со брзина на пренос до 40 Gbps. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Март 05, 2019

Преклопување на паметни телефони: сè што треба да знаете за тоа
Револуционерната револуција на паметни телефони започна, сите други се претвораат во флексибилен паметен телефон за нивните креирани потреби. Во областа на паметни телефони Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Февруари 27, 2019

MediaTek vs Snapdragon: Кој процесор одговара на вашите вредности подобро?
Додека постојат бројни производители на чипсети за паметни телефони таму, нашиот пост ќе биде натпревар со смртта кој ќе ги зафати Qualcomm против MediaTek. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Февруари 22, 2019

MediaTek Заврши мултимодни модем чип 5G Helio M70
Симулационото решение 5G на Gilead Sciences Inc. успешно ги демонстрира подобрените мобилни широкопојасни апликации со помош на MediaTek Helio M70. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Јануари 31, 2019

Најнови телефони за изложеност на OPPO: MediaTek P35 + 4100mAh батерија
Неодамна, според вестите од технолошки медиуми, официјално беше пуштен нов OPPO паметен телефон. Според информациите на интернет, треба да биде мобилен телефон на OPPO A на влез на ниво Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јануари 24, 2019

Давање или одржување на Qualcomm? Има вилушки на патот!
Според извештаите, директорите на синџирот на снабдување на Епл, во судењето на антимонополскиот случај на Qualcomm, рекоа дека Apple размислува дека на iPhone во 2019 ќе се користат 5G модемските чипови од Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јануари 15, 2019

iPhone XR Цена Underselling, Што е причината за таквите промоции?
Неодамна, јапонските медиуми објавија дека „Епл“ постигнал договор за субвенционирање со оператори на јапонскиот пазар. Оваа статија анализираше што предизвика продажбата на iPhone XR не се очекува да биде жешка? Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јануари 09, 2019

Ќе се појави ли целосно изминатиот 5G период?
Додека глобалните телекомуникациски оператори трчаат да ја опфатат петтата генерација на мобилни телекомуникациски услуги познати како 5G, некои експерти повикуваат на трпение за она што се смета за клучен развој за нова индустриска револуција. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јануари 04, 2019

Споредете го Itel VS Nokia Карактеристика Телефон пазар на глобално ниво
Смартфоните наскоро ќе бидат заситени, но функциите телефони се изненадувачки добро направени и се очекува да пораснат во земјите во развој во иднина. За разлика од глобалниот пазар на паметни телефони Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Декември 25, 2018

Објаснето е "Медиатек" Хелио ПХНУМКС - АИ моќен дом
Helio P90 ќе биде достапен наскоро. MediaTek ги користи зборовите "моќни перформанси, врвна енергетска ефикасност, ваков AI" за да го опише овој најнов процесор. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Ноември 19, 2018

4G карактеристика Телефон стана нова точка на раст на индискиот пазар на мобилни телефони
Индискиот пазар е најбрзо растечкиот пазар на паметни телефони надвор од Кина. Според статистичките податоци на Регулаторната комисија за телекомуникации на Индија (ТЕИ), бројот на мобилни корисници во Индија ги надмина 1 милијарди во 2015 Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Ноември 12, 2018

Samsung Galaxy A8 доаѓа со Infinity-0 дисплеј
Samsung го објави првиот светски паметен телефон со дупна камера на екранот, Galaxy A8. Samsung го нарекува дизајнот Infinity-O и се чини дека компанијата го победи Huawei Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Декември 03, 2018

ТРАНСИОН: Домашен мобилен телефон кој го носи невообичаениот пат
Денес, домашните производители на паметни телефони, покрај главниот пазар на брендот, активно се прошируваат и на странските пазари, како што се домашните производители како Huawei и Millet. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Ноември 21, 2018

Qualcomm 670 Geekbench Параметарска експозиција, дали перформансите се над Qualcomm 821?
На Snapdragon 660 има одлични моќ перформанси минатата година, додека контрола на потрошувачката на енергија. Неодамна Qualcomm ја слушна веста за процесорот на следната генерација, Snapdragon 670. Денес, Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Ноември 13, 2018

Како да се суди за квалитетот на звукот на вашиот паметен телефон
Во моментов, многу паметни телефони на пазарот се дополнети со соодветна звучна технологија. Како можеме да го процениме квалитетот на звукот на телефонот без да го знаеме професионалното знаење? Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Ноември 07, 2018

Споредба на квалитетот на сигналот помеѓу милето MIX3 и iPhone XS Max
За паметен телефон, потребна е најдобрата чувствителност на приемот. Го споредивме квалитетот на сигналот на Милет MIX3 и iPhone XS MAX во истата средина и истата мрежа 4G, и дознавме дека Прочитај повеќе...
КОМПАНИЈАТА

Октомври 31, 2018

Neway носи нови производи на неверојатни 2018 HK Глобални извори Електроника Прикажи
Како познат производител на паметни телефони, Neway веќе не е ограничен на традиционалниот мобилен телефон. Њуај направи многу нови производи оваа година и направи извонреден изглед на изложбата. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Октомври 10, 2018

Зошто Капацитетот на батеријата на телефонот почнува да се распаѓа по употреба на една година?
Која е причината за high-end паметни телефони или мобилни телефони со голем капацитет на батеријата, ќе почне да се појавува недоволна моќ по употребата на една или две години? Прочитај повеќе...
СОВЕТИ

Септември 28, 2018

Како може да се врати додека паметните телефони и слушалките стануваат валкани?
Еве ја ситуацијата со слушалки и паметни телефони за подобро да знаеме што чистиме, ајде да вратиме една минута и брзо да ги разбереме нашите уши малку подобро. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Септември 20, 2018

iPhone XS Max наспроти Samsung Galaxy Note 9: Кој телефон ја фатил вашата внимание?
Како Apple супер-големина на iPhone XS Max билет против моќниот Samsung Galaxy Note 9? Написот анализиран од дизајнот, екранот, камерата и софтверот. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

12 септември 2018

MediaTek има намера да го пренесе iPhone преку 3D препознавање на лицето
Mediatek соработува со Himax за градење на хардверот и визионерската технологија Face 3D за создавање на софтвер кој поддржува 3D препознавање на лице на достапни уреди. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

6 септември 2018

Демонтирање на Samsung Galaxy Note 9: S-Pen додава Bluetooth модул
Новиот Bluetooth S Pen во Samsung Galaxy Note 9 може да се појави како само уште еден стил, но може да направи многу повеќе отколку што мислите. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Август 28, 2018

Зошто Huawei и Samsung и двете сакаат првиот пазар со преклопен паметен телефон од своја?
Склопениот паметен телефон е фокусна точка на производителот на паметни телефони по безжичниот екран. Samsung и Huawei се вџашуваа за првото лансирање на мобилниот телефон. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Август 21, 2018

Што мислите за Андроид 9 Pie Отстрани ја снимањето на повици
Откако ја објавиле претходниот ден, корисниците на Андроид сè уште ги пресметуваат сите промени и чудни претстави во Andriod 9 ажурирањето. Како на пример, само вчера PiunikaWeb објави дека апликациите за снимање повици од трети страни веќе нема да работат во Android 9.0. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Август 14, 2018

Што е најдобар процесор во паметни телефони
Кој бренд ги прави најдобрите процесори? Проверете ја оваа листа, заедно со некои параметри потребни за изградба и дизајн. Исто така, се предвидени резултатите од ефикасноста на Antutu како на единечни и мулти-јадрени. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Август 07, 2018

Техника Најчесто поставувани прашања: Кој ќе биде повеќе да преовладува кога RAM меморија VS ROM
Што прават RAM и ROM за телефони? Која е разликата помеѓу RAM и ROM? И колку ти всушност треба? Постојат некои предлози за RAM и ROM за потрошувачот. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Август 01, 2018

Како го добивате телефонот побрзо?
Одржувањето на вашиот паметен телефон е предизвик во секојдневниот живот, и уште полошо кога патувате. За среќа, постојат неколку работи што можете да ги направите за да го забрзате процесот на полнење. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Јули 24, 2018

Како да пратите телефон: Дефинитивниот водич
Ако треба да дознаете како да следите телефон, дојдовте на вистинското место. Обидувајќи се да ја следиме локацијата на вашиот изгубен телефон ние сме тука за да ви ги дадеме информациите што ви се потребни за да ја завршите работата. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Март 07, 2020

Како да го поврзете вашиот телефон на телевизија преку USB
Како што телефоните продолжуваат да се развиваат, многу ги пакуваат моќта на компјутер во фактор на мобилна форма. Меѓутоа, додека практичноста на вградениот екран е идеална за користење во движење, спојувањето на телефон со телевизор е достојно внимание. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Јули 11, 2018

Сите најдобри буџетски паметни телефони 2018 Преглед
Голем број на одлични прифатливи паметни телефони влегуваат на пазарот во 2017, со многу повеќе закажани да започнат додека се движиме понатаму во 2018. Добро е да земеме нов паметен телефон. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јуни 06, 2018

Серија на нови пиксели на Google Pixel: Опремен со Snapdragon 710
Snapdragon 710 е Qualcomm само издаден чип со среден опсег, се базира на 10nm LPP процесот за изградба и фреквенцијата на процесорот е 2.2GHz. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Може 31, 2018

Дали iPhone ќе користи три камери во иднината?
Како што сите знаеме, секоја година Apple ќе издава нови телефони. На почетокот на оваа година, имаше многу шпекулации за iPhoneXplus и iPhoneSE. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Може 23, 2018

Кинески телефонски брендови го забрзаат развојот на европскиот пазар
Технолошките содржини на растот на паметни телефони им се доверени од европските потрошувачи и постепено го отвораат пазарот во Европа. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Може 15, 2018

Мобилните телефони постепено стануваат нова "ТВ" за Индијанци
Потрошувачката на онлајн видео значително се зголеми во Индија, поради тоа што стратегијата на Индискиот премиер Моди на "Дигитална Индија" е енергично промовирана од нејзиното основање. Прочитај повеќе...
КАКО ДА

Јуни 13, 2018

Зборува за тоа како да се купи паметен телефон за родители додека пристигнува денот на таткото
Доаѓа Денот на таткото, како да се избере паметен телефон како подарок што ги прави родителите или старешините задоволни? Овде подготвуваме некои паметни телефони за купување водичи за вас. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Може 03, 2018

Она што сакаме е рачна работа наместо на iPhone SE
Колку е добар мобилен телефон со мал екран? Повеќето луѓе се заинтересирани за мобилни телефони со мал екран. Дали навистина го сакате малиот екран? Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Април 26, 2018

Дали верувате дека овие чести гласови за мобилен телефон?
Иако зрачењето на мобилните телефони нема да предизвика рак, се уште има некои заклучоци за мобилните телефони, секако, не е во ред. Ајде да ги погледнеме овие гласини за мобилни телефони и да видиме дали ќе верувате во тоа? Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Април 18, 2018

Зошто iPhone X без иновативни како производ на Apple револуцијата
Милет и Huawei обезбедија нови телефони еден по друг. Тие сé уште се безбројни и се ажурираат, но не чувствуваме дека се толку иновативни. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Април 12, 2018

Највреден Бренд: Гугл беше преработен од Амазон и Хуави на листата
"2018 највредните брендови во светот", вклучувајќи ја Алибаба Азија која е на листата на највредните компании во Кина и Huawei во првите десет листата на светот. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Март 30, 2018

Дали има некој голем паметен телефон заслужува кој изгледаше во март?
Во март, бран на нови мобилни телефони е воведен внатре Дизајнот на целиот екран е жешко, а ослободувањето на нови телефони е екран со целосен екран. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Март 27, 2018

Дали телефонот треба да се исклучи еднаш дневно? Потоа се развел
Мобилните телефони треба да се одморат се уште е благослов во кој многу луѓе веруваат кога користат мобилни телефони, но тоа не е сосема точно во строга смисла. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Март 06, 2020

Разлика: Qualcomm Snapdragon 845 vs 835
Ние веќе ги анализиравме Qualcomm Snapdragon 845 Specs. Овој пат ќе направиме споредба со чипсетот со претходната генерација на кученце 835 процесор. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Март 20, 2018

Првиот светски течен златен iPhone X, дали би го купил?
Неодамна, рускиот производител на луксузни мобилни телефони CAVIAR отвори две златни iPhone телефони. Еден од нив користи течно злато, а грбот се состои од различни геометриски сечење. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Март 15, 2018

Smart Ring Безжичен полнач: Вграден NFC чип кој може да ја замени картичката за пристап
Паметниот прстен е направен од течни волфрамски злато, што го прави нашиот живот поудобен. Таа не само што има висока јачина, но и не предизвикува алергии. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Март 13, 2018

Енкриптиран профил за 98% Тоа е она што вистински целосен екран!
Говорејќи за цел екран, ништо повеќе од овие дизајни - IPX и Samsung S9. Дури и Sony XZ2 исто така се нарекува целосен екран. Но, дали е ова навистина? Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Март 09, 2018

Надвор момче се појави исто како Apple и Samsung расправија пристигна во главата
За да го спаси човечкото суштество киднапирано од мобилни телефони, тим од Њујорк лансираше Light Phone 2 кој ве држи подалеку од мобилниот телефон. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Март 08, 2018

Меѓународно проширување понатаму, Милет штом на крајот на оваа година во САД мобилен телефон на пазарот
Пролет проширување во другите азиски земји и на европскиот пазар, а сега има вести дека пролет мобилен телефон следната цел ќе биде на американскиот пазар. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Март 02, 2018

Нокиа "Банана Телефон" повторно роден
Се претпоставува дека телефонот со Nokia 8110 банана ќе биде наведен во светот од мај па наваму, заоблен мобилен телефон кој прв пат беше издаден во 1996 и се појавуваше во "Матрицата". Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Февруари 27, 2018

2017 Свет Top Five Најдобро продаваните брендови за паметни телефони: три кинески производители на листата
Глобалната продажба на паметни телефони го намалила 5.6% во Q4 2017 - првата година од падот откако Гартнер започнал да следи во 2004. Што предизвикува телефонот да се обесхрабри? Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Февруари 14, 2018

Паметен телефон во Кина пратки намалени за прв пат во 2017
Трендот на пораст на стагнација на пазарот на кинески паметни телефони во 2017 мобилен телефон Кина бренд пратки за прв пат падна. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Февруари 09, 2018

Дали моќта на банката Навистина му наштети на мобилната телефонот батерија?
Голем број корисници сметаат дека користењето на банката за електрична енергија за полнење на телефонот ќе ја оштети батеријата, а некој ќе почувствува дека батеријата на мобилниот телефон не е издржлива по употребената моќна банка. И зошто беше ова? Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Февруари 07, 2018

Супер цврсто карактеристичен телефон K138 штрајкови!
K138 е телефон со функција за супер подготвеност со капацитет кој може да се одржува 15days, неговата главна функција е да се јави, покрај слушањето музика и повремено фотографирање. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Февруари 02, 2018

Дали вашата Bluetooth слушалка е квалификувана по откажете го приклучокот за слушалки?
Бидејќи Apple го откачи приклучокот за слушалки овој крајно анти-човечки дизајн, другите продавачи на Андроид во тренд на следење. Какво е вашето мислење за тоа? Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Јануари 31, 2018

Кина OEM паметен телефон IPX и Ајде да дознаеме повеќе за тоа!
Високата imitation IPX е најновиот главен Android телефон кој доаѓа со двоен блиц и 1440 * 720 резолуција која ви овозможува да уживате во исклучително корисничко искуство Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јануари 26, 2018

Samsung S9 серија помина 3C сертификација: QC 2.0 полнење стандард
Додека се приближуваме кон разоткривањето на Galaxy S9 од Samsung следната година, слушаме шпекулации за карактеристиките што доаѓаат на телефонот. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Јануари 23, 2018

Смартфон S16 Преглед и цена Споредете
S16 е 18: 9 криви Екран поддршка за OEM и ODM паметен телефон. Таа има прекрасен изглед кој 1: 1 изгледа како Samsung Galaxy S8. Сепак, тоа е рентабилно што не можете да пропуштите. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јануари 15, 2018

Длабинска анализа на 2017 глобалниот пазар за паметни телефони
Денес конкуренцијата на глобалниот пазар на паметни телефони е многу жестока. Достигнувањата на домашните производители на мобилни телефони беа импресивни. Прочитај повеќе...
НОВО ПРОД

Јануари 04, 2018

Метал Нано-вбризгување Паметен телефон C5501 Преглед и главни карактеристики
Neway неодамна објавен C5501 метал нано-шприц паметен телефон и е привлекување на зголемено внимание за тоа е роман и dexterous. Прочитај повеќе...
INDUSTRY

Јануари 03, 2018

Која е вистинската врска помеѓу Apple Inc и Samsung?
Како што сите знаеме, Apple Inc и Samsung се "голи" конкуренти, но исто така имаат многу блиска соработка едни со други. Прочитај повеќе...
КОМПАНИЈАТА

Декември 28, 2017

Најнови производи од Њујем покажаа на 2017 HK Expo
Neway доби рамноправна пофалба и доверба од клиентите на OEM & ODM на Global Sources Mobile Electronics Show 2017. Овој напредок помага да се препознае напор и развој на Њуај. Прочитај повеќе...
СЛЕДЕТЕ САД

Neway, е вистинската личност со бела етикета. Ние сме професионални производител во ОЕМ и ОДМ за мобилен телефон. И ние имаме нашиот дизајнер и КК тим, така, можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

Smartphone
Најдобри експерти
Во друг свет со мојот паметен телефон
Ослободениот квалитет
Што е паметен телефон
одлична услуга
Кликнете овде за да се претплатите

Copyright © 2020 Neway Порака копродукции, ООД. Сите права се задржани.