Производи
компанијата

Медицински инфрацрвен термометар TG8818H

Точни на 0.1 ° C, Резултат на приказ за 1 сек

Лесно мерење на температурата на шатлот

Ласерски термометар

Оптималните цени се нашата обврска кон клиентите никогаш да не се менуваат

2-100PCS $ 20.5 долари
100-200PCS $ 20 долари
200-2000PCS $ 19.8 долари
> 2000PCS $ 19.5 долари
Инфрацрвен термометар Сензитивна сонда
Точност на инфрацрвен термометар Лесен шатл
IR термометар Се движат во реално време
Инфрацрвен ласерски термометар Молчи мерење
Како работат инфрацрвените термометри Достапно за новороденчиња
Точност на инфрацрвени термометри Не зрачење

Точни на 0.1 ° C, Резултат на приказ за 1 сек

На позицијата оддалечена 3-5 см од челото на лицето што се мери, притиснете го копчето за мерење за да го завршите мерењето

Употреба на инфрацрвен термометар Ласерска температура Како работат ласерските термометри

Надградба на мерење на температурата со двојна сонда за да се зголеми точноста стабилно

Резултатот се прикажува на ефективно растојание (3-5 см). По надминување на растојанието, интерфејсот трепка и не може да се мери, што ефикасно спречува погрешно работење.

Како работи инфрацрвениот термометар

Не-зрачење дизајн, достапен за новороденчиња

Производот е точен и лесен за употреба, фокусирајќи се на здравјето на децата, а мерењето на температурата на мајката е посигурно.

Инфициран термометар Како работи ласерскиот термометар Пиштол за ласерски термометар

32 комплети на вредности на меморија, сетете се во секое времеЕдноставно разберете ги температурните промени на лицето што се мери и заштитете го здравјето и безбедноста на сите.

Пиштол за термометар

Запознаени со копчињата

Запознаени со копчињата, едноставни за употреба

Пиштол за сензор за топлина

Технички парламенти

моделTG8818H
мерниот опсегТело : 32 ~ 42.5.0 ° C (89.6 ~ 108.5 ° F
Површина: 0 ~ 60 ° C (32 ~ 140 ° F
Мерење на времето1 ~ 3 секунди
Мерење на растојание3-5 CM
Единица за приказЦелзиура (° C) / Фаренхајт (° F
Опсег на грешкаВо рамките на 35-42 ° C ± 0.2 во рамките на 35-42 ° C ± 0.3 ° C
Точност на екранот± 0.2 ° C (0.2 ° F)
Податоци за меморија32 сетови
Екран за заднинско осветлувањеподдршка
НапојувањеДве ААА батерии
Точност на екранот± 0.2 ° C (0.2 ° F)
Автоматско исклучување15 секунди
Големина на производ151 97 * * 44mm
Тежина на производот101g free без батерија)
Работна околина10-40 ° C (50-104 ° F) Влажност помала од 85%
Што е инфрацрвен термометар

Пакување на инфрацрвено термометар TG8818H

Инфициран топлина пиштол TG8818H 151мм * 97мм * 44мм 101г
Инфраред пиштол Пакување Големина на кутијата 106мм * 51мм * 171мм 146.5Г
Ласерски пиштол за температура 50 парчиња / картон Големина на картон 550мм * 270мм * 373мм NW: 7.4 кг GW: 8кг

Комплетни квалификации, може да се извезуваат низ целиот свет, ве молиме Купете доверба на Витах.

Сензор за ласерска температура
Ласер термометар
Дигитален ласерски термометар
Инфрацрвен пиштол за топлина
Мерач на ласерска температура
Најточен инфрацрвен термометар
Самит Вашето пребарување
Ве молиме напишете ги вашите барања подолу, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро.
Ова поле е задолжително.
Вашата порака е доставена успешно, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро
Другите трговци на големо неодамна купуваат
СЛЕДЕТЕ САД

Neway, е вистинската личност со бела етикета. Ние сме професионални производител во ОЕМ и ОДМ за мобилен телефон. И ние имаме нашиот дизајнер и КК тим, така, можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

Smartphone
Најдобри експерти
Во друг свет со мојот паметен телефон
Ослободениот квалитет
Што е паметен телефон
одлична услуга
Кликнете овде за да се претплатите

Copyright © 2020 Neway Порака копродукции, ООД. Сите права се задржани.