производи
компанијата

Двоен режим на чекање со двојна SIM картичка

Со мобилен телефон со двојна картичка за двоен престој, не мора да земате два телефони, еден е доволно.
Можете да ја задржите двете картички разумна употреба за да заштедите пари или интернет сообраќај.

Револуционерна брзина

G138 со носење на Spreadtrum 6531 процесорот кој има моќна способност за обработка на податоци.
Тоа ќе ви донесе незамислива брзина и мазна.

Подобрена моќност

G138 нуди навистина револуционерен век на батеријата. Со својата 800mAh 5C NOKIA батерија и паметната технологија за заштеда на енергија, можете да уживате заедно со користење на времето.

Повеќебоен избор

G138 нуди повеќебоен избор како црна, зелена, портокалова, итн.
Можеме да обезбедиме повеќе бои ако сакате.

Повеќе Функција

G138 доаѓа со широк спектар на возбудливи функции кои се задоволително интуитивни за користење.
Камера: 0.08MP
(Опција 0.3MP)
Безжично FM радио
BT
Повеќе детали
спецификација
мрежа
2G, двоен режим на подготвеност за SIM картичка
Процесорот
Spreadtrum 6531
Бенд
GSM900/DCS1800/EGSM850/PCS1900 (Band 2/3/5/8)
Екран
1.8 "QVGA
Меморија
RAM меморија 32Mb + ROM 32Mb
Камера
0.08 MP (опција 0.3 MP)
Батерија
800mAh 5C NOKIA батерии
FM
Да (безжично FM радио)
функција
БТ, итн
димензија
116 * 50 * 15.2 мм
Боја
Црна, зелена, портокалова, повеќе
додатоци
кутија
1 компјутер
полнач
1 компјутер
Слушалка
1 компјутер
Батерија
1 компјутер

Квалитетот на прво, Цената на рационално, Сервис врховен

Испраќање на Анкетната

Претпријатие чест

сертификат ISO

сертификат ISO

Тип на сертификација: ISO 9001: 2008

RoHS сертификат

RoHS сертификат

Сертификација Тип: ознака RoHS

CE сертификат

CE сертификат

Сертификација CE ознака

FCC сертификат

FCC сертификат

Сертификација FCC Марк

АНАТЕЛ сертификат

АНАТЕЛ сертификат

Сертификација АНАТЕЛ марка

MSDS сертификат UN38.3

MSDS сертификат UN38.3

Сертификација UN38.3 ознака

Извозни пазари
Азија, Австралијазија, Централна / Јужна Америка, Источна Европа, Среден исток / Африка, Северна Америка, Западна Европа.
Детали за плаќањата
• Услови за плаќање: Телеграфски трансфер однапред (Авансен ТТ, Т / Т).
• Минимален редослед: парчиња 3000.
Забелешка: OEM нарачките со MOQ≤ 3000 парчиња се прифатливи во специфични услови, но без никакви услуги и софтвер за прилагодување на хардвер.
Услуги за испорака
• Испорака порта: FCA HK
• Водечко време: 20 ~ 30 работни дена
Единствени услуги
• Печатење со лого на мобилни кутии, кутии и додатоци и прилагодување софтвер, започнете видео и јазик
• Резервни делови за 2% (освен PCBA, TP, LCD и камера)
• 12 месеци гаранција

Поднесете ја вашата истрага

Ве молиме напишете ги вашите барања подолу, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро.
Ова поле е задолжително.
Вашата порака е доставена успешно, ние ќе ве контактираме веднаш штом ќе биде можно
Другите трговци на големо неодамна купуваат
СЛЕДЕТЕ САД

Neway, е вистинската личност со бела етикета. Ние сме професионални производител во ОЕМ и ОДМ за мобилен телефон. И ние имаме нашиот дизајнер и КК тим, така, можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

Smartphone
Најдобри експерти
Во друг свет со мојот паметен телефон
Ослободениот квалитет
Што е паметен телефон
одлична услуга
Кликнете овде за да се претплатите

Copyright © 2019 Neway Порака копродукции, ООД. Сите права се задржани.