Производи
компанијата
Преклопен телефон
FlexPai = паметен телефон + таблет

FlexPai е првиот телефонски флексибилен екран со можност за склопување на потрошувачи, во вистинска смисла. Го усвојува екранот од втора генерација, кој може слободно да се наведнува од 0 ° до 180 °. Кажете му збогум на фиксни површини и потполно поткопајте ја перцепцијата за традиционалните мобилни телефони.

Можете лесно да го вклучите екранот 7.8-инчен во џеб, а од тогаш па натаму, големиот екран и преновиот.

Кажете му збогум на скршените екрани

Дали сè уште сте загрижени за скршените екрани?

FlexPai користи втора генерација на флексибилен екран во светот, светлина како коса, тенка како размавта, но може да издржи наклони на 200,000 +, и да се збогува од скршениот екран, има и голема гама на бои, силен контраст, широк агол на гледање и висока резолуција.

Samsung Преклопен Телефон
Силни перформанси - Qualcomm Snapdragon 855

Во споредба со претходната генерација платформа, до 45% подобрување на перформансите на процесорот и подобрување на ефикасноста на GNU со 20%, новата технологија на процес на 7nm, водечка во индустријата четврта генерација на АИ вештачка интелигенција, може да поддржи 5G нова мобилна платформа по проширувањето. Одлично аудио и видео, искуство со игри и долг век на траење на батеријата.

Паметен телефон со преклопување
Нов процес за дизајн 3D

Новиот процес на оптичко обложување го прави телото повеќе про translирно и мазно, испуштајќи мистериозно.

Samsung преклопен телефон
Преклопен паметен телефон
Двојни фотоапарати 20MP + 16MP

Уникатниот режим на преклопување FlexPai го прави телефонот. Повеќе не се потпирајте на редење камери, тоа е едноставно, нема потреба да се прави разлика помеѓу проактивно и доцно снимање, како и да е, прекрасно е.

Иновативна интеракција за да се исполнат визуелните ефекти

Уникатниот оперативен систем за вода, кој се менува со меката форма FlexPai, непречено преминува помеѓу различни интерактивни интерфејси. Донесете ви 4: 3, 16: 9 и 18: 9 различни визуелни ефекти, можете по желба да се префрлите.

Телефонски телефони
Иновативно известување за страничен екран

Во свиткана состојба, FlexPai ќе прикаже страничен заоблен екран, без оглед на екранот или светлиот екран може да прима и прикажува секакви известувања како што се повици, пораки, е-пошта, итн во исто време.

Телефонски телефони
Повеќе сцени, ново искуство
Преклопен телефон

Лесна канцеларија

Поштата, прилозите и PPT се лесни за влечење, а презентацијата е поудобна

Флексибилен телефон

Среќна игра

Qualcomm Snapdragon 855 донесе ново искуство со игри

Преклопен телефон Samsung

Преглед на голем екран

Уживајте во времето на патување во кое било време, на кое било место

Телефон за виткање

Ставете го преклопениот телефон во џеб

Објавено во телефонски број на Samsung

Мулти-прозорец на истиот екран

Телефон со преклопен Samsung 2019

Ексклузивно потсетување на третиот екран

Телефон со преклопен галакси

Еднострана фотографија, двострана презентација

Претпријатие чест

сертификат ISO

сертификат ISO

Тип на сертификација: ISO 9001: 2008

RoHS сертификат

RoHS сертификат

Сертификација Тип: ознака RoHS

CE сертификат

CE сертификат

Сертификација CE ознака

FCC сертификат

FCC сертификат

Сертификација FCC Марк

АНАТЕЛ сертификат

АНАТЕЛ сертификат

Сертификација АНАТЕЛ марка

MSDS сертификат UN38.3

MSDS сертификат UN38.3

Сертификација UN38.3 ознака

Често поставувани прашања
Самит Вашето пребарување
Ве молиме напишете ги вашите барања подолу, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро.
Ова поле е задолжително.
Вашата порака е доставена успешно, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро
Другите трговци на големо неодамна купуваат
СЛЕДЕТЕ САД

Neway, е вистинската личност со бела етикета. Ние сме професионални производител во ОЕМ и ОДМ за мобилен телефон. И ние имаме нашиот дизајнер и КК тим, така, можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

Smartphone
Најдобри експерти
Во друг свет со мојот паметен телефон
Ослободениот квалитет
Што е паметен телефон
одлична услуга
Кликнете овде за да се претплатите

Copyright © 2020 Neway Порака копродукции, ООД. Сите права се задржани.