Производи
компанијата

EP-KP001
U-диск за енкрипција на тастатурата

Најсилна воена технологија дигитална енкрипција У-диск

Дигитална енкрипција, лесна за употреба

Со заклучување на тастатурата, можете да поставите 6 на 15 лозинка за да ги заштитите вашите податоци.
Што треба да направите е да притиснете на копчето за отклучување и да ја внесете лозинката што ја поставивте пред да го користите U-Disk за шифрирање на тастатурата.

Целосно безбедно

EP-KP001 ги заштитува податоците и приватноста со 256-битна хардверска енкрипција на AES-XTS во реално време.
Безбедносниот клуч веднаш се заклучува автоматски откако U-Disk ќе се исклучи од вашите компјутери САД
без вметнување на компјутер во 30s, тој ќе се заклучи автоматски.

Прилагоден на екстремни средини

EP-KP001 има поголем животен век на 5X од премиум ротационите драјвови,
таа може да работи на екстремни температури како што се замрзнување темпи на 40 ° F (40 ° C) под 0,
сечење на температури до 158 ° F (70 ° C).
Таа, исто така, не влијае на висока влажност и може да работи во влажност на 95% при температури под 131 ° F (55 ° C).

Извонредно изглед

Изработена од лушпа од легура на цинк со висока јачина, EP-KP001 има три опции во боја: црна, сребрена и златна.

Повеќе детали
спецификација
Енкрипција
AES 256-битно хардверско шифрирање
Меморија
16G
материјал
Цинк легура, Техничка песок површина, Галванизација
USB
USB 2.0
големина
80 * 25 * 11 мм
Тежина
109g (вклучува пакување)
поддршка
OTG телефон
Боја
Златна, Сребрена, Црна
логото
Прилагодливо лого и пакување

Квалитетот на прво, Цената на рационално, Сервис врховен

Испраќање на Анкетната

Претпријатие чест

сертификат ISO

сертификат ISO

Тип на сертификација: ISO 9001: 2008

RoHS сертификат

RoHS сертификат

Сертификација Тип: ознака RoHS

CE сертификат

CE сертификат

Сертификација CE ознака

FCC сертификат

FCC сертификат

Сертификација FCC Марк

АНАТЕЛ сертификат

АНАТЕЛ сертификат

Сертификација АНАТЕЛ марка

MSDS сертификат UN38.3

MSDS сертификат UN38.3

Сертификација UN38.3 ознака

Извозни пазари
Азија, Австралијазија, Централна / Јужна Америка, Источна Европа, Среден исток / Африка, Северна Америка, Западна Европа.
Детали за плаќањата
• Услови за плаќање: Телеграфски трансфер однапред (Авансен ТТ, Т / Т).
• Минимален редослед: парчиња 3000.
Забелешка: OEM нарачките со парчиња MOQ≤ 3000 парчиња се прифатливи во специфични услови, но без никакви услуги и софтвер за прилагодување на хардвер.
Услуги за испорака
• Испорака порта: FCA HK
• Водечко време: 20 ~ 30 работни дена
Единствени услуги
• Печатење со лого на мобилни кутии, кутии и додатоци и прилагодување на софтвер, започнете видео и јазик
• Резервни делови за 2% (освен PCBA, TP, LCD и камера)
• 12 месеци гаранција

Поднесете ја вашата истрага

Ве молиме напишете ги вашите барања подолу, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро.
Ова поле е задолжително.
Вашата порака е доставена успешно, ние ќе ве контактираме веднаш штом ќе биде можно
Другите трговци на големо неодамна купуваат
СЛЕДЕТЕ САД

Neway, е вистинската личност со бела етикета. Ние сме професионални производител во ОЕМ и ОДМ за мобилен телефон. И ние имаме нашиот дизајнер и КК тим, така, можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

Smartphone
Најдобри експерти
Во друг свет со мојот паметен телефон
Ослободениот квалитет
Што е паметен телефон
одлична услуга
Кликнете овде за да се претплатите

Copyright © 2020 Neway Порака копродукции, ООД. Сите права се задржани.