Производи
компанијата

Компанија профили

Со канцелариите во Хонгконг и Шенжен, Кина, Neway Communication е концентриран во ODM & OEM за мобилниот телефон, бидејќи се наоѓа во 2008. Сега со површина од 6, 400 квадратни метри и 1, вработените во 300 (вклучувајќи го и QC тимот на 80 членови и инженерите 100), нашата фабрика во Шенжен, каде што кинеските водечки производители на мобилни телефони се собираат, е опремена со линии за производство на 20 за мобилен телефон продукција и производствен капацитет на 2, 000,000 единици месечно.

Neway Процес на мобилен развој

2008Њуај е роден во Шенжен
2010Беше доделена ISO 9001: 2008
2011Го поминале MSDS UN38.3 тестот
2013Запознајте се со условот на меѓународниот пазар
2014Имаат стекнато сертификација на FCC, CE, ROSH, ANATEL
Од 2014 до денесПримена на ФОТА
Надградба на програмите што ги посетуваат саемите

Предност на Њуј

  • Обезбеди целосно решение за производство на мобилни телефони на различни видови брендови
  • Врз основа на речиси десет години искуство во меѓународниот мобилен телефон индустрија, имаме развиено длабоко разбирање на странските пазари
  • Вклучете професионалци со богато искуство во SCM и PM (управување со проекти)
  • Спроведување на проекти со свесност за трошоците и ефективни мерки за контрола на трошоците
  • Спроведување строги постапки за контрола на квалитетот за да се обезбеди квалитетот на производите

Проверете го нашето воведно видео

корпоративна култура

Мисија

Вашето сигурно решение за OEM и ODM Smart Phone

Визија

Да биде најдобар снабдувач на производи на светскиот пазар со најдобар квалитет

Вредности

Со тоа повеќе од нашите клиенти очекуваат, и со тоа подобро и побрзо.

Индустриска структура

Анализа на структурата на индустријата и упатства за кинескиот OEM / ODM мобилен телефон Добијте ги најновите информации за индустријата во детали.

Најдете најсоодветен модел на OEM / ODM според состојбата на пазарот и прилагодете го најголемиот производ.

СЛЕДЕТЕ САД

Neway, е вистинската личност со бела етикета. Ние сме професионални производител во ОЕМ и ОДМ за мобилен телефон. И ние имаме нашиот дизајнер и КК тим, така, можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

Smartphone
Најдобри експерти
Во друг свет со мојот паметен телефон
Ослободениот квалитет
Што е паметен телефон
одлична услуга
Кликнете овде за да се претплатите

Copyright © 2020 Neway Порака копродукции, ООД. Сите права се задржани.