Производи
компанијата

● 4G ● 5.7 "HD + IPS ● Android 7.0 Нугат ● 2.5D стакло

На сликата 5.7-инчен-слика помалку ги збогатуваат ефектите на сликите. Со 18: 9 HD и пропорцијата на екраните е високо како 85.2%. Со гледање видеа и играње игри, видното поле е пошироко. Го редефинира извонредното искуство на визуелните сетила, така што она што се гледа не е ограничено.
Вградениот сензор за светло ви ги дава најдобрите визуелни ефекти; Гравитационото осмислување му овозможува на екранот да се движи со вас и со висока ефикасност; Напредно растојание го прави A2 ниска потрошувачка на енергија и трајна употреба; Екстремно брзо WIFI, неограничена виталност и возбуда продолжи.

спецификација
мрежа
4G / 3G / 2G
Процесорот
3G: MTK6737
OS
Андроид 7.0 Нугат
Бенд
2G:
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900;
3G:
WCDMA 900 / 2100
4G:
LTE B1, B3, B7, B20 TDD: B40
Екран
5.7 "HD + IPS
Меморија
2 GB RAM + 16MB ROM (3 GB + 32 GB по избор)
Камера
Предна 5.0MP + заден 8.0MP
Батерија
2800 mAh, 5V / 1A
функција
G-сензор, сензор за светло, сензор за близина, GPS, FM, BT
Боја
Сина, бела, црна, злато, црвена
додатоци
кутија
1 компјутер
полнач
1 компјутер
Слушалка
1 компјутер
USB
1 компјутер
Батерија
1 компјутер
A2, интегриран алуминиумски метал и приватен оригинален изглед
Испраќање на Анкетната

Претпријатие чест

сертификат ISO

сертификат ISO

Тип на сертификација: ISO 9001: 2008

RoHS сертификат

RoHS сертификат

Сертификација Тип: ознака RoHS

CE сертификат

CE сертификат

Сертификација CE ознака

FCC сертификат

FCC сертификат

Сертификација FCC Марк

АНАТЕЛ сертификат

АНАТЕЛ сертификат

Сертификација АНАТЕЛ марка

MSDS сертификат UN38.3

MSDS сертификат UN38.3

Сертификација UN38.3 ознака

Извозни пазари
Азија, Австралијазија, Централна / Јужна Америка, Источна Европа, Среден исток / Африка, Северна Америка, Западна Европа.
Детали за плаќањата
• Услови за плаќање: Телеграфски трансфер однапред (Авансен ТТ, Т / Т).
• Минимален редослед: парчиња 3000.
Забелешка: OEM нарачките со парчиња MOQ≤ 3000 парчиња се прифатливи во специфични услови, но без никакви услуги и софтвер за прилагодување на хардвер.
Услуги за испорака
• Испорака порта: FCA HK
• Водечко време: 20 ~ 30 работни дена
Единствени услуги
• Печатење со лого на мобилни кутии, кутии и додатоци и прилагодување на софтвер, започнете видео и јазик
• Резервни делови за 2% (освен PCBA, TP, LCD и камера)
• 12 месеци гаранција

Поднесете ја вашата истрага

Ве молиме напишете ги вашите барања подолу, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро.
Ова поле е задолжително.
Вашата порака е доставена успешно, ние ќе ве контактираме веднаш штом ќе биде можно
Другите трговци на големо неодамна купуваат
СЛЕДЕТЕ САД

Neway, е вистинската личност со бела етикета. Ние сме професионални производител во ОЕМ и ОДМ за мобилен телефон. И ние имаме нашиот дизајнер и КК тим, така, можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

Smartphone
Најдобри експерти
Во друг свет со мојот паметен телефон
Ослободениот квалитет
Што е паметен телефон
одлична услуга
Кликнете овде за да се претплатите

Copyright © 2020 Neway Порака копродукции, ООД. Сите права се задржани.