Производи
компанијата

Uc Меур за мебел ● Звучник за кутии ● Енергетска банка

Тестот што го користи студијата за да се утврди добра јачина на сигналот кај паметните телефони често се нарекува тест за антената. Студијата покажа дека главната разлика помеѓу паметните телефони кога станува збор за добра јачина на сигналот е дизајнот на антени во комбинација со тоа како паметен телефон го држи корисникот.
Интересно е што студијата покажала дека добрата јачина на сигналот силно зависи од антената на паметниот телефон и од начинот на кој корисникот го држи паметен телефон на глава за време на гласовните повици или во нејзините раце за време на прелистувањето. Исто така, беше откриено дека добрата јачина на сигналот се постигнува подобро преку режими без раце, бидејќи паметните телефони се ослободени од било какви блиски објекти (како твоето лице) што се мешаат со добра јачина на сигналот.

спецификација
мрежа
2G
PCBA
Spreadtrum 6531DA
Покажи
2.4 инчен
Бенд
GSM850 / 900 / 1800 / 1900
Меморија
32MB + 32 MB
Камера
0.08 пратеник
Звучник
K-BOX (звучник 25/35)
Батерија
2000 mAh
функција
Портал на моќност на банката
3.5mm приклучок
Да
додатоци
кутија
1 компјутер
полнач
1 компјутер
Слушалка
1 компјутер
Батерија
1 компјутер
5510T, порталот моќ банка функција и мобилен телефон со најдобрата антена
Испраќање на Анкетната

Претпријатие чест

сертификат ISO

сертификат ISO

Тип на сертификација: ISO 9001: 2008

RoHS сертификат

RoHS сертификат

Сертификација Тип: ознака RoHS

CE сертификат

CE сертификат

Сертификација CE ознака

FCC сертификат

FCC сертификат

Сертификација FCC Марк

АНАТЕЛ сертификат

АНАТЕЛ сертификат

Сертификација АНАТЕЛ марка

MSDS сертификат UN38.3

MSDS сертификат UN38.3

Сертификација UN38.3 ознака

Извозни пазари
Азија, Австралијазија, Централна / Јужна Америка, Источна Европа, Среден исток / Африка, Северна Америка, Западна Европа.
Детали за плаќањата
• Услови за плаќање: Телеграфски трансфер однапред (Авансен ТТ, Т / Т).
• Минимален редослед: парчиња 3000.
Забелешка: OEM нарачките со парчиња MOQ≤ 3000 парчиња се прифатливи во специфични услови, но без никакви услуги и софтвер за прилагодување на хардвер.
Услуги за испорака
• Испорака порта: FCA HK
• Водечко време: 20 ~ 30 работни дена
Единствени услуги
• Печатење со лого на мобилни кутии, кутии и додатоци и прилагодување на софтвер, започнете видео и јазик
• Резервни делови за 2% (освен PCBA, TP, LCD и камера)
• 12 месеци гаранција

Поднесете ја вашата истрага

Ве молиме напишете ги вашите барања подолу, ние ќе ве контактираме што е можно поскоро.
Ова поле е задолжително.
Вашата порака е доставена успешно, ние ќе ве контактираме веднаш штом ќе биде можно
Другите трговци на големо неодамна купуваат
СЛЕДЕТЕ САД

Neway, е вистинската личност со бела етикета. Ние сме професионални производител во ОЕМ и ОДМ за мобилен телефон. И ние имаме нашиот дизајнер и КК тим, така, можеме да ја исполниме вашата најголема побарувачка во стилови и квалитет.

Smartphone
Најдобри експерти
Во друг свет со мојот паметен телефон
Ослободениот квалитет
Што е паметен телефон
одлична услуга
Кликнете овде за да се претплатите

Copyright © 2020 Neway Порака копродукции, ООД. Сите права се задржани.